Czy Chińczycy podsłuchują czajnikami? | kobietabezpieczna.pl

Czy Chińczycy podsłuchują czajnikami?

czajnik zmPrzemysł szpiegowski rozkwita wraz z kolejnymi zdobyczami techniki. Liczy się nie tylko samo urządzenie ale niekonwencjonalny pomysł.
Czy Chińczycy podsłuchują czajnikami?
Pytanie brzmi dziwnie ale odpowiedź już taka łatwa do zdefiniowania nie jest. Zdaniem Rosjan Chińczycy szpiegują za pomocą nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego.
Śledczy z Sankt Petersburga twierdzą że w czajnikach i żelazkach z Chin (rzecz jasna w wybranych modelach) ukryte są urządzenia szpiegowskie. Nadajniki same łączą się ze znalezioną w pobliżu siecią bezprzewodową i zbierają wszystkie możliwe do wychwycenia informacje. Zdobyta wiedza trafia na zagraniczne serwery. Rewelacja został ujawniona po tym jak po niedawnym szczycie w Sankt Petersburgu postanowiono przyjrzeć się bliżej rozdawanym tam prezentom. Czyżby pojawił się nowy model konia trojańskiego..?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>