Żuj gumę! | kobietabezpieczna.pl

Żuj gumę!

Girl playing with chewing gumNauczyciele drżyjcie! Jeśli do tej pory ganiliście swoich uczniów za żucie gumy na zajęciach to powinniście swój pogląd mocno zrewidować. Powód? Brytyjscy psychologowie z Cardiff University w Walii przeprowadzili badania w zakresie poziomu koncentracji podczas żucia gumy. Dwie 20-osobowe grupy studentów miały za zadanie wysłuchać 30-minutowego wykładu. Jednej grupie pozwolono w jego trakcie żuć gumę. Grupa która żuła gumę pokonała konkurentów.  Byli dokładniejsi a czas udzielania odpowiedzi znacznie krótszy. Wstępnie wyciągnięto wnioski, że w lepszym myśleniu pomaga dotlenienie obszarów mózgu odpowiedzialnych za koncentrację uwagi.
Wniosek jest prosty: żucie gumy pomaga w myśleniu!

Jeśli wybierzemy gumę bez cukru – jak twierdzą stomatolodzy – będziemy dbać o stan jamy ustnej. Guma likwiduje przykry zapach z ust, odświeża oddech a zawarte w gumie ksylitol i sorbitol działają antybakteryjnie.
Jeśli się odchudzasz żucie gumy jest również dla Ciebie! Organizm żucie gumy traktuje jak przyjmowanie posiłku i przygotowuje ciało do trawienia. Zwiększa się ilość wydzielanej śliny i soku żołądkowego. Jednocześnie zmniejsza się poczucie głodu.
Żucie gumy to także świetny pomysł dla znerwicowanych. Zastępuje z powodzeniem niektóre mało eleganckie nawyki np. obgryzania paznokci.

Nic dodać nic ująć – tylko z umiarem żuć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>