Szczupła Sylwetka | kobietabezpieczna.pl

Szczupła Sylwetka

Mówi się, że piękno człowieka wypływa z jego wnętrza, że o naszej atrakcyjności decyduje sposób oddziaływania na otoczenie. W praktyce okazuje się jednak, że nie bez znaczenia jest nasz wygląd zewnętrzny. Osoby zadbane, atrakcyjne fizycznie łatwiej znajdują przyjaciół, pracę, odnoszą sukces w życiu towarzyskim i zawodowym.  Zgodnie ze współczesnymi trendami  podstawowym kryterium atrakcyjności fizycznej jest szczupła sylwetka.  Osoby z nadwagą w wielu życiowych sytuacjach przegrywają już na starcie.

Szczupła sylwetka kojarzy się ze zdrowiem i aktywnością. I tak jest. Otyłość jest przyczyną wielu schorzeń układu krążenia jak nadciśnienie, miażdżyca oraz metabolicznych jak cukrzyca. Nadwaga utrudnia też poruszanie się. Nadmiernie obciążone stawy i kręgosłup ulegają zwyrodnieniu sprawiając ból ograniczający aktywność fizyczną.

Przyczyn otyłości jest wiele. Poza genetycznymi najistotniejsza jest niewłaściwa dieta i brak ruchu. Dlatego osoby z tendencją do tycia pragnąc zrzucić kilka kilogramów stosują różne diety odchudzające i tracą kalorie w basenie, na sali gimnastycznej, w siłowni czy też uprawiając rekreacyjnie inny sport. Skuteczność walki z nadwagą można zwiększyć stosując rozmaite suplementy diety, w tym preparaty ziołowe, których asortyment dostępny w aptekach, zielarniach i sklepach spożywczych z roku na rok się powiększa.  Wybór jest tak duży, że podjęcie właściwej decyzji przy zakupie nie jest łatwe.

Pierwsze preparaty ziołowe wspomagające odchudzanie zawierały głównie zioła o działaniu przeczyszczającym i  moczopędnym. Nic dziwnego, że spadek masy obserwowany na wadze był pozorny. Bardziej zaawansowane preparaty wspomagają aktywność hormonów i enzymów odpowiedzialnych za spalanie tłuszczów. Do takich produktów należy Symbioline  Szczupła Sylwetka.

Symbioline Szczupła Sylwetka jest suplementem diety zawierającym składniki zapewniające synergistyczne działanie  wspomagające przemianę materii przez stymulowanie termogenezy i aktywizację enzymów trawiennych

Symbioline Szczupła Sylwetka zawiera herbatę chińską Pu-erh, Yerba Mate, L-karnitynę, ekstrakt z owoców maliny oraz łupinę nasienną babki jajowatej.  Składniki te biorą udział w metabolizmie tłuszczy oraz przyspieszają proces trawienia.

Herbata Pu-erh otrzymywana jest z liści krzewu herbacianego ( Camellia sinensis) , odmian uprawianych w Chinach w prowincji Yunnan. Liście poddawane są procesowi starzenia przez kilka miesięcy do kilkudziesięciu lat według tradycyjnej chińskiej technologii, która powoduje charakterystyczny wygląd, smak, zapach i wyjątkowe właściwości tej herbaty. Cechą szczególną jest wysoka zawartość polifenoli z grupy katechin, w tym gallusanu epigallokatechiny.  Składnik ten  powoduje  dezaktywację enzymu obniżającego poziom noradrenaliny, hormonu stymulującego przemianę materii a szczególnie utlenianie tłuszczu poprzez aktywizację enzymu lipazy.

Yerba Mate to suszony liść  ostrokrzewu paragwajskiego (Illex paraguariensis), krzewu rosnącego w krajach Ameryki Południowej. W regionie występowania Yerba Mate stosowana jest powszechnie do sporządzania napojów ciepłych i zimnych, a dzięki globalizacji handlu zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Przyczyną powszechnego spożywania Yerba Mate jest jej działanie stymulujące aktywność umysłową i fizyczną, które wynika z obecności kofeiny. Zawartość kofeiny w Yerba Mate jest podobna jak w kawie, lecz jak badania wykazały, efekt stymulujący utrzymuje się dłużej, przy czym nie występuje charakterystyczne dla kawy pobudzenie.  W kuracjach odchudzających Yerba Mate stosowana jest ze względu na zawartość kofeiny oraz  działanie zmniejszające łaknienie.

Kofeina poprzez stymulowanie ośrodkowego układu nerwowego  powoduje zwiększenie wydzielania noradrenaliny i adrenaliny, hormonów aktywizujących lipazę, enzym odpowiedzialny za spalanie tłuszczy.

Owoc maliny (Rubus idaeus) poza bezdyskusyjnymi walorami smakowymi i odżywczymi, posiada zgodnie z wynikami ostatnio przeprowadzonych badań istotne  znaczenie zdrowotne.  Maliny bogate są w witaminy i związki polifenolowe (flawonoidy, antocyjany, polifenolokwasy, taniny) o działaniu przeciwutleniającym. Związkiem chemicznym mającym wpływ na kontrolę masy ciała jest keton malinowy, główny  składnik aromatu malinowego.  Keton malinowy posiada strukturę podobną  do synefryny ( owoc pomarańczy gorzkiej) czy kapsaicyny ( owoc pieprzowca), które są uznanymi termogenikami, gdyż intensyfikują przemianę tłuszczu w energię. Istotnie, ostatnio wykazano, że keton malinowy znacząco wpływa na wzrost lipolizy, zapobiegając przyrostowi masy ciała w dietach wysokotłuszczowych.

L-karnityna jest aminokwasem występującym w mięśniach, który uczestniczy w procesie przemiany tłuszczu w energię podczas wysiłku fizycznego.  L-karnityna  zapewnia transport  kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie następuje proces ich utleniania z wydzieleniem energii oraz usuwa z mitochondriów produkty utlenienia tłuszczu zapewniając odpowiedni poziom  aktywnych enzymów, niezbędnych dla prawidłowego przebiegu metabolizmu tłuszczu.

Łupina nasion babki jajowatej ( Plantago ovata) zawiera około 80 % błonnika, który w obecności wody pęcznieje zwiększając swą objętość nawet 80-krotnie. Surowiec przyspiesza procesy wydalania przez wspomaganie perystaltyki jelit. W przewodzie pokarmowym wiąże toksyny. Obniża poziom cholesterolu i poposiłkowy wzrost zawartości glukozy we krwi.  Wspomagają przemianę materii odgrywa znaczącą rolę w procesie odchudzania.

Symbioline Szczupła Sylwetka  przyspiesza przemianę materii przez aktywizację hormonów i enzymów uczestniczących w procesach metabolicznych przez co wspomaga kuracje odchudzające i ułatwia utrzymanie masy ciała.

materiał przygotowany przez: Herba Studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>