Śmiechoterapia – Dr Clown | kobietabezpieczna.pl

Śmiechoterapia – Dr Clown

smileUśmiechamy się, gdy coś nas cieszy lub bawi. Jednak są w życiu chwile, w których ciężko o uśmiech. Na szczęście są ludzie, którzy potrafią rozbawić i osłodzić każdy dzień.

Jak powiedział Victor Hugo „Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy”. Bez wątpienia miał rację. Uśmiech spędza z twarzy smutek i rozgoryczenie. Osoba, która się uśmiecha, choć na moment zapomina o tym, co ją przygnębia, martwi lub boli.

Są w życiu chwile, w których trudno o uśmiech, zwłaszcza w przypadku ciężkiej choroby. Warto pamiętać, że śmiech pomaga uśmierzyć ból i przyspiesza leczenie. Dlatego lekarze zalecają go wszystkim chorym.
Nawet wymuszony śmiech daje dobre efekty terapeutyczne. ludzie, którzy potrafią spędzić chłód z ludzkiej twarzy, nawet gdy dla innych może to wydawać się zupełnie niemożliwe.

W wielu europejskich miastach powstały centra śmiechoterapii oraz grupy pomagające śmiechem tym, którzy najbardziej go potrzebują. W Polsce jedną z grup pracujących zwłaszcza z najmłodszymi pacjentami jest grupa fundacji „Dr Clown”. Wolontariusze prowadzą terapię śmiechem i zabawą dla dzieci chorych i niepełnosprawnych.

Warto popularyzować takie postawy w końcu nie od dziś wiadomo,
że śmiech to zdrowie :)  !

na podst. mat nadesłnych do Redakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>