Delfinoterapia | kobietabezpieczna.pl

Delfinoterapia

delfinarium2Dobroczynny wpływ zwierząt na nasilenie ludzkich dolegliwości znany jest od lat. Terapie z udziałem koni, psów, kotów czy delfinów, pobudzają pozytywne emocje i skutecznie pomagają w walce z chorobą. W naszym kraju znaleźć można ośrodki dogoterapii, hipoterapii czy felinoterapii. Wykorzystanie delfinoterapii, praktycznie nie było możliwe. W ostatnich miesiącach, powstała inicjatywa stworzenia pierwszego w Polsce ośrodka zajmującego się tą metodą leczenia.

Delfinoterapia polega na pływaniu osób chorych z delfinami butlonosymi (rzadziej innymi gatunkami delfinów). Emitowane przez delfiny ultradźwięki, przenikając przez ludzkie tkanki, pomagają w odbudowie uszkodzonych komórek.

Jest to również doskonała metoda terapeutyczna dla osób chorych psychicznie oraz z chorobami neurologicznymi i onkologicznymi.

Te miłe i bardzo przyjazne człowiekowi ssaki mają szansę znaleźć swój dom w Tarnowskich Górach. Tam właśnie planowana jest budowa ośrodka delfinoterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>