Praca pilnie poszukiwana | kobietabezpieczna.pl

Praca pilnie poszukiwana

Pierwsze myśli, zwykle bardzo optymistyczne, są takie: „Kupię gazetę, zadzwonię w parę miejsc i coś na pewno się dla mnie znajdzie.” Niestety…Szybko okazuje się, że dzisiejsza rzeczywistość nie zawsze sprzyja entuzjastycznemu podejściu do tego tematu. Dziś szukanie pracy to praca sama w sobie, angażuje, staje się głównym tematem i zajmuje większość czasu. Niejednokrotnie staje się przyczyną braku cierpliwości, a w skrajnych przypadkach nawet załamania. Czasem pochłania również sporo pieniędzy- gazety, telefony, Internet, przygotowanie i drukowanie dokumentów, zdjęcia, przesyłki, dojazdy na rozmowy kwalifikacyjne. Trzeba się na to przygotować!

Jednak zanim zajmiesz się szukaniem pracy, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze   (i najważniejsze!)- trzeba określić co tak naprawdę Ciebie interesuje. W jakich branżach zrealizujesz swoje marzenia i spełnisz oczekiwania. Pamiętaj! Jeśli praca będzie Ciebie interesowała to staniesz się wydajniejszym pracownikiem, który czerpie satysfakcję z tego co robi.

Zatem skrupulatnie przeglądaj ogłoszenia o pracę w najbardziej popularnych gazetach codziennych, weź również pod uwagę dzienniki lokalne.

Nawet, jeśli nie spełniasz wszystkich wymagań, a dana firma bardzo Cię interesuje- podejmij działanie. Bardzo rzadko udaje się znaleźć idealnego pracownika, a zatrudnienie niejednokrotnie jest kompromisem między oczekiwaniami pracodawcy, a kompetencjami pracownika.

Odwiedzaj również bardziej oraz mniej popularne serwisy internetowe. Obecnie bardzo dużo firm ogłasza swoje nabory właśnie w Internecie, bowiem jest to sposób szybszy, tańszy, a niejednokrotnie skuteczniejszy niż prasa.

Ważne jest również, byś śledziła nie tylko ogłoszenia, ale uważnie przeglądała również informacje gospodarcze. Jeśli w pobliżu rozpoczyna się budowa centrum handlowego, jest to znak, ze firma będzie poszukiwała pracowników. I to nie tylko kasjerek, lecz również konsultantek, księgowych, kupców, specjalistów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi czy też administracji.

Ważne jest również byś uczestniczyła w wydarzeniach danego sektora przedsiębiorstwa. Organizowanych jest bardzo wiele konferencji, na których musisz być! Niewykluczone, że będzie tam również przedstawiciel danej firmy, by „wyszukać” nowych pracowników. Nie rozdawaj jednak swojego CV na prawo i lewo – raczej zbieraj wizytówki i prześlij swoje dokumenty za kilka dni, powołując się w liście na spotkanie. Stań się bywalczynią targów, wystaw, prezentacji…

Jeśli tą drogą nic nie wskórasz to sklasyfikuj oferty, które ewentualnie mogłyby Cię zainteresować, wyślij swoje CV wraz z listem motywacyjnym do najbardziej znanych i aktywnych agencji doradztwa personalnego w Twoim regionie. Zadaniem takich firm jest przesyłanie dokumentów do firm szukających nowych pracowników w danej dziedzinie. Możesz również wysyłać aplikację bezpośrednio do instytucji, które Ciebie interesują.

Kiedy poszukujesz pracy ważne jest również to, by siebie zareklamować. Nie wstydź się zatem i mów przyjaciołom, rodzinie o Twojej sytuacji. Jednak nie proś o rekomendację i poparcie Twojej kandydatury. Szukaj raczej informacji o ewentualnych wakatach, bowiem bardzo wiele ofert nie wypływa na oficjalny rynek, ponieważ kandydatów udaje się pozyskać na drodze nieformalnej. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych firm, choć wiele międzynarodowych korporacji również wykorzystuje takie metody.

Jeśli już wysyłasz swoje zgłoszenie to pamiętaj, by zrobić to nie później niż 2-3 dni po ukazaniu się danego ogłoszenia. Im szybciej, tym lepiej!

Najważniejsze jest jednak, by nie tracić optymizmu i dobrego samopoczucia. Wygrywają  bowiem wytrwali!!!

CZA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>