Dla ambitnych kobiet | kobietabezpieczna.pl

Dla ambitnych kobiet

Wiele młodych kobiet w naszym kraju  wychowywanych jest w przekonaniu, że ich możliwości są niemal nieograniczone. Po okresie marazmu i zwątpienia w kobiece możliwości następuje marsz na drugi biegun. Możesz wszystko! Dasz radę! Działaj ambitnie  a sukces jest Twój!  O ile ambitne działanie  jak najbardziej powinno mieć miejsce o tyle przekonanie o możliwości pełnienia wielu ról społecznych jednocześnie, uznać należy za  spore nadużycie. Bo czy można pełnić dobrze funkcję idealnej managerki, cudownej małżonki, fantastycznej matki, rewelacyjnej kochanki  o genialnej przyjaciółce czy sportsmence nawet nie wspominając? Najbardziej istotnym elementem w Twoim funkcjonowaniu jest czas. To towar absolutnie deficytowy.  To jak go podzielisz będzie miało zasadnicze znaczenie dla budowania udanej kariery. Tak jak nie można zrobić wszystkiego, nie można również posiadać wszystkiego.  Musisz podjąć decyzję co kupisz? co wybierzesz? czego potrzebujesz?
Próby posiadania wszystkiego mogą zahamować karierę. Warto wziąć pod uwagę trzy kwestie.
1. Robienie czegokolwiek wymaga koncentracji. Jeśli chcesz zbudować karierę koncentracja jest niezwykle ważna.
2. Wszelkim próbom osiągnięcia niemożliwego  towarzyszą zazwyczaj wyczerpanie i rozczarowanie.
3. Próby osiągnięcia równowagi między konkurencyjnymi zadaniami mogą skutkować przekazem (świadomym lub nie) że nie poświęcasz się żadnemu z tych zadań tak jak należy.

Przykładów z uzasadnieniami można mnożyć setki. Z pewnością Ty również znajdziesz takie, jakich być może nawet sama doświadczyłaś. Chcąc osiągać sukces warto więc sięgnąć po dobre, sprawdzone metody, które ktoś dawno temu wynalazł. Z pewnością da to lepsze rezultaty niż uczenie się na własnych błędach. Jeśli droga do kariery i udanego życia ma stanąć przed Tobą otworem a przykłady  innych mają być ułatwieniem dla Ciebie, proponuję byś sięgnęła po książkę Mrs Moneypenny Poradnik dla ambitnych kobiet czyli… Jak zrobić karierę. Niezwykle lekko napisana zawiera dziesiątki przykładów i historii, które dążąc na swój własny szczyt warto poznać. Może właśnie dzięki nim droga będzie łatwiejsza i dużo szybsza?

 

poradnik dla kobietKsiążka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego REBIS
Rok wydania: 2014r.
Tytuł oryginału: Mrs Moneypenny’s Careers Advice for Ambitious Women
Autor: Heather McGregor

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>