Zaszczep się przed wyjazdem! | kobietabezpieczna.pl

Zaszczep się przed wyjazdem!

Wyjeżdżając na wakacje warto zadbać o szczepienia. Fachowcy ostrzegają, że zagraniczna podróż, może zakończyć się przywiezieniem nie tylko miłych wspomnień, fotografii i pamiątek, ale też poważnej choroby.

Wybierając się do krajów egzotycznych, koniecznie zasięgnij porady specjalisty, jakie szczepionki powinnaś przyjąć. Wszystkie muszą być wpisane do tzw. żółtej książeczki, którą wydają punkty uprawnione przez WHO (światową Organizację Zdrowia). Tylko takie książeczki dla zagranicznych służb medycznych, są wiarygodnym świadectwem szczepień.

Wybierając się do: Ameryki Południowej i Środkowej, Meksyku, Kuby, na Dominikanę, zaszczep się przeciwko błonicy, tężcowi, polio, durowi brzusznemu, WZW (wirusowe zapalenie wątroby) typu  A i B

Wybierając się do Brazylii i w strefy klimatu tropikalnego, zaszczep się przeciwko błonicy, tężcowi, polio, durowi brzusznemu, WZW typu  A i B, cholerze, żółtej gorączce.

Wybierając się do Afryki północnej (Maroko, Egipt), zaszczep się przeciwko błonicy, tężcowi, polio, durowi brzusznemu, WZW typu  A i B

Wybierając się doAfryki Środkowej i Wschodniej (Tanzanii, Kenii..), zaszczep się przeciwko błonicy, tężcowi, polio, durowi brzusznemu, WZW typu  A i B, zapaleniu opon mózgowych, żółtej gorączce.

Wybierając się do krajów Bliskiego Wschodu, zaszczep się przeciwko błonicy, tężcowi, polio, durowi brzusznemu, WZW typu  A i B, zapaleniu opon mózgowych.

Pamiętaj, że niektóre szczepienia, muszą być przyjmowane z odpowiednim wyprzedzeniem, sięgającym nawet dwóch miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>