Śmiech to zdrowie | kobietabezpieczna.pl

Śmiech to zdrowie

- Czym różni się mężczyzna od telefonu ?
- Niczym! Albo pomyłka, albo zajęty, albo poza zasięgiem.

Nie od dziś znane jest powiedzenie: Śmiech to zdrowie! Śmiech ma zbawienny wpływ na nasz układ krążenia, przyspiesza bicie serca i krążenie krwi. Dzięki temu, nasz mózg otrzymuje więcej tlenu. Pobudza układ odpornościowy, hamuje wydzielanie hormonów stresu a także zwiększa wydzielanie endorfin (hormonów szczęścia). Potrafi łagodzić bóle mięśni czy głowy. Poprawia trawienie i pobudza przemianę materii. Skurcze mięśni, wywołane śmiechem poprawiają pracę wątroby, śledziony i jelit. Można go zatem spokojnie zalecać wszystkim, którzy chcą się odchudzać.

Grupa amerykańskich neuropsychologów twierdzi, iż ludzi długowiecznych, cechuje i wyróżnia poczucie humoru. śmiech to najlepsze lekarstwo na depresję. Amerykanie twierdzą, że to najgroźniejsza broń i najwspanialsza karta przetargowa w negocjacjach. Uśmiechy gwiazd kina, wyliczone są na miliony dolarów. Uśmiech agenta reklamowego, managera czy akwizytora również ma swoją cenę. śmiech integruje i zniewala. Przekonuje do nas innych i decyduje o naszym sukcesie. Pomaga utrzymać dobrą formę fizyczną i psychiczną. Dlatego warto śmiać się często i długo. Do ludzi uśmiechniętych mamy większe zaufanie. Do pracy zatrudniamy chętniej kandydatów z poczuciem humoru. Wierzymy, że śmiech rozładowuje napięcia i konflikty. Jednym uśmiechem potrafimy tak zaczarować i zniewolić kogoś, że dla nas gotowy będzie nawet zmieniać cały świat.

Ostatnio coraz modniejszy termin w profilaktyce i prewencji medycznej to „śmiechoterapia” – czyli terapia śmiechem. Pacjent poddawany jest terapii indywidualnej lub grupowej. W tym ostatnim przypadku, pacjent trafia do grupy osób, które tak jak on są leczone. Rozpoczyna się wspólny śmiech, trwający nawet do kilkudziesięciu minut. Inne metody zalecane do pracy indywidualnej, to łaskotanie pacjenta po całym ciele czy prezentowanie zabawnych scen lub  filmów o charakterze komediowym.

śmiechoterapia, doskonale wpływa nie tylko na poprawę naszej kondycji fizycznej ale także  i psychicznej. Warto więc, śmiać się przy każdej nadarzającej się okazji.

QB

Uśmiechnij się :-)
O czwartej nad ranem u profesora dzwoni telefon. Profesor odbiera i słyszy:

- śpisz?
- śpię – odpowiada zaspany profesor.
- A my się k… jeszcze uczymy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>