Twoje emocjonalne ja | kobietabezpieczna.pl

Twoje emocjonalne ja

eqNaukowcy z HeartMath Instytute odkryli, że ludzie będący pod wpływem negatywnych emocji gorzej sobie radzą i są mniej wydajni w porównaniu do osób będących w pozytywnych stanach emocjonalnych. Czy znaczyć to może, że wystarczy być pod wpływem pozytywnych emocji, by sukcesy same podchodziły pod Twoje drzwi, będziesz zakochiwać się od pierwszego wejrzenia i mimo szalejących burz zawsze będziesz miała święty spokój we własnym wnętrzu?

Wszystko to brzmi jak świąteczne życzenia, które nigdy nie mają szansy się spełnić, jak określenia rodem ze słodkich bajek dla naiwnych dzieci. Tak naprawdę są to jednak naukowo wyjaśnione procesy, możliwe do zaadaptowania w Twoim życiu i zależne od poziomu Twojej inteligencji emocjonalnej. Inteligencji, którą jak najbardziej da się zmierzyć i której poszczególne elementy można wciąż rozwijać, by podnieść poziom swojego EQ.

Sprawdź, jakie zdolności drzemią w Twoim mózgu.
„Twoje emocjonalne ja. Jak podnieść swoje EQ” to książka którą Ci szczerze polecamy. Nie służy ona jedynie do czytania. Jest w pewnym sensie podręcznikiem pokazującym, jak teorię można wcielić w życie. Mimo zawartych w niej profesjonalnych informacji nie męczy żargonem oraz proponuje przystępne przykłady. Daje solidne teoretyczne podstawy, ale jej clou stanowią przygotowane ćwiczenia, które pozwolą Ci określić strategie kierowania emocjami, podsuną inspiracje do skoncentrowania się na uczuciach oraz pokażą najlepsze metody stosowania inteligencji emocjonalnej każdego dnia.

Tytuł książki: „Twoje emocjonalne ja – Jak podnieśc swoje EQ”
Autor: Geetu Bharwaney
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa HELION
Seria: SENSUS
Tytuł oryginału: Emotionally Intelligent Living. Strategy for Increasing You EQ, Revised Edition

Red MIR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>