Oksa Pollock | kobietabezpieczna.pl

Oksa Pollock

oksa pioPo lekturze Harrego Pottera i pięciu wyśmienitych części Baśnioboru, byłam przekonana, że nie poznam już więcej gromady magicznych stworzeń, mocy którą posiadają nastolatki i przygód jakie wciągnąć mogą czytelnika bez reszty.
Nic bardziej błędnego. Historia Oksy Pollock jest nie tylko doskonała dla nastolatków ale także i dorosłych czytelników.
Podczas jednego ze spotkań rodzinnych, trzynastoletnia Oksa usłyszała coś czego spodziewać się żadną miarą nie mogła. Spojrzenia wszystkich obecnych w pokoju skierowane były właśnie na nią.
Oksa czuła się wciągnięta w jakiś szalony wir. Była… królową? Królową niewidzialnego kraju, który zamieszkiwali ludzie
o nadnaturalnych mocach? Niewyobrażalne… a jednak myśl, że to wszystko może być prawdą wprowadzała ja w stan wielkiego uniesienia. Ona? Oksa? To szaleństwo! Czyste szaleństwo!

Tak rozpoczyna się przygoda z magią młodej i niezwykle sympatycznej osóbki. A co mogło wydarzyć się po takim początku? Szaleństwo w jeszcze większym formacie!
Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego w nowym gimnazjum dziewczynka odkrywa, że potrafi przesuwać przedmioty siłą własnej woli i strzelać kulami ognia. Ona, która zawsze pragnęła być wojownikiem ninja ma ponadnaturalne zdolności! Ale to nie koniec. Na jej brzuchu pojawia się tajemnicze znamię… Zagubiona i przestraszona Oksa zwierza się babci, która wyjawia jej sekret pochodzenia rodziny Pollocków. Okazuje się, że przybyli oni z niezwykłej krainy Edefii, niewidzialnego świata ukrytego gdzieś na Ziemi. Zostali stamtąd wypędzeni w następstwie spisku zorganizowanego przez jednego z Wiarołomców. Dziewczynka jest ich jedyną nadzieją na powrót do domu. Od tej chwili życie Oksy zmienia się już na zawsze. Mimo pomocy najlepszego przyjaciela, Gusa, z trudem będzie godzić życie zwykłej gimnazjalistki ze swym niezwykłym przeznaczeniem.

Trzeba przyznać, że książę czyta się niezwykle przyjemnie a jej akcja wciąga bez reszty. Polecam ją  starszym i młodszym, jako świetną lekturę dającą sporo ciepła, rodzinnej miłości ale także dreszczyk emocji i garść tajemnic…

Jeszcze przed oficjalnym wydaniem książka zyskała grono wiernych fanów. Dzięki nim ta wyjątkowa seria odniosła duży sukces – prawa autorskie do książek o Oksie sprzedano już do 23 krajów.

Książka w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.
Tytuł oryginału: OKSA POLLOCK. L’INESPEREE.

Autorki: Anne Plichota, Cendrine Wolf,

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>