Mimo wszystko | kobietabezpieczna.pl

Mimo wszystko

mimo_wszystko_6264aSkończyłem osiemdziesiąt pięć lat. Jestem starym człowiekiem. Starym, to znaczy mocno doświadczonym przez historię mojego miasta, mojej ojczyzny, Europy, świata – i starającym się wysnuć z tego jakieś wnioski na przyszłość . A mniej poważnie, to powiedziałbym, że zaliczam się do kategorii dość aktywnych ruchliwych staruszków, którzy mają życzliwy, nie zaś wątrobiany stosunek do ludzi i świata. Tymi słowami Władysław Bartoszewski rozpoczyna książkę „…mimo wszystko” .

Ta pozycja to dopełnienie bestsellerowego wywiadu rzeki z prof. Władysławem Bartoszewskim. Odpowiadając na rozbudowane pytania Michała Komara, Profesor opowiada o kwestiach, którymi interesował się przez całe życie, m.in. o skomplikowanych stosunkach polsko-niemieckich i polsko-żydowskich. Komentuje doświadczenia osobiste, snuje refleksje na najważniejsze tematy, o odwadze, osądzaniu innych, przyjaźni, uczciwości czy ludzkiej przyzwoitości.

Książka dokumentuje też dorobek Profesora jako dziennikarza, polityka i pedagoga. Na dodanej płycie CD znajdują się najbardziej niezwykłe, prywatne wyznania Władysława Bartoszewskiego.
Jest doskonałą lekturą dla wszystkich, którzy potrafią docenić błyskotliwy język, ciekawe fakty i prawdziwe emocje kryjące się niemal na każdej karcie książki.

Tytuł: „…mimo wszystko - wywiadu rzeki księga druga”
Władysław Bartoszewski, Michał Komar
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa „Świat Książki”
Warszawa 2008

Red MA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>