UNICEF pomaga w walce z chorobami | kobietabezpieczna.pl

UNICEF pomaga w walce z chorobami

unicef 1W krajach rozwijających się każdego dnia 2000 dzieci umiera z powodu złych warunków sanitarnych.
To druga z kolei przyczyna śmiertelności dzieci poniżej piątego roku życia. Już po raz drugi startuje projekt „Domestos wspiera UNICEF”, dzięki któremu możemy to zmienić. W 2013r. Unilever, producent marki Domestos, wesprze działania organizacji UNICEF kwotą ponad 4 mln euro.

Brak dostępu do czystej wody pitnej oraz urządzeń sanitarnych jest przyczyną wielu chorób zakaźnych, szczególnie biegunki. Dane organizacji humanitarnej UNICEF wskazują, że w krajach rozwijających się, na skutek braku odpowiednich warunków sanitarnych, co 35 sekund umiera jedno dziecko. Oznacza to, że każdego dnia umiera ponad 2000 dzieci poniżej 5 roku życia.
To właśnie dzieci są najbardziej narażone na skutki niskiego poziomu higieny, ponieważ ich układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni dojrzały.

„Domestos wspiera UNICEF” to projekt, który ma na celu zmniejszenie śmiertelności dzieci poprzez poprawę warunków sanitarnych w krajach rozwijających się. Problemem jest nie tylko sam brak toalet lub ich stan, ale także brak świadomości, że niski poziom higieny jest przyczyną groźnych chorób. Dlatego w zakres realizacji programu wchodzić będą działania mające na celu promowanie dobrych praktyk, kreowanie zapotrzebowania na toalety, mobilizowanie lokalnych społeczności do poprawy warunków sanitarnych oraz podnoszenie świadomości problemu. Program będzie realizowany w Południowym Sudanie, Wietnamie, Indiach, Indonezji, Brazylii i na Filipinach.

„Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do dobrej jakości toalet, a prawie połowa z nich – 1,1 miliarda osób – jest pozbawiona dostępu do jakichkolwiek urządzeń sanitarnych. W krajach rozwiniętych, dzięki dostępowi do czystej wody, dobrym warunkom sanitarnym i odpowiedniemu poziomowi odżywienia, potrafimy sobie szybko poradzić z chorobami. 

W regionach rozwijających się co 35 sekund umiera dziecko. Za tymi danymi stoją miliony ludzkich tragedii. Dzięki współpracy z marką Domestos możemy zmniejszyć skalę problemu i sprawić, by coraz mniej maluchów umierało
z powodu niewystarczających warunków sanitarnych. Już w pierwszym roku partnerstwa udało nam się poprawić warunki sanitarne 600 000 ludzi” –
mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Każda z nas może pomóc akcję. Wystarczy, robiąc zakupy kupić butelkę z logo „Domestos wspiera UNICEF”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>