Kaznodzieja | kobietabezpieczna.pl

Kaznodzieja

Dotknęła podłoża. Nabrała i przesypała między palcami garść próchnicy, od której bił duszny, słodkawy zapach. Pomyślała, że chyba jest pod ziemią i wtedy ogarnął ją paniczny, klaustrofobiczny strach. Nie miała pojęcia, jakiej wielkości jest to pomieszczenie, ale oczyma wyobraźni ujrzała ściany, które przybliżają się coraz bardziej i zaraz ją otoczą. Dotknęła gardła, wydawało jej się, że zaraz zabraknie jej powietrza. Zmusiła się do nabrania kilku spokojnych, głębokich oddechów, by opanować panikę… 

W drugiej części sagi ponownie przenosimy się do Fjällbacki, urokliwej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji. W Wąwozie Królewskim znaleziono zwłoki młodej kobiety. W trakcie śledztwa policjanci powracają do niewyjaśnionej sprawy sprzed dwudziestu pięciu lat, dotyczącej zaginięcia dwóch dziewczyn. Czy obie sprawy łączy jakaś wspólna historia? Odpowiedzi na to pytanie polecam szukać w książce, do lektury której serdecznie zachęcam.

Poza śledzeniem doskonałego wątku kryminalnego, powracamy do poznanych w „Księżniczce z Lodu” głównych bohaterów. Przyglądamy się dalszym Eriki, jej rodziny i przyjaciół. Ponownie wkraczamy na miejscowy komisariat policji, gdzie spotykamy ‘znajomą’ ekipę.

Na podstawie sagi szwedzka telewizja nakręciła serial, a francuski koncern medialny zakupił prawa do sfilmowania „Księżniczki z lodu”.

„Kaznodzieja” został nominowany do nagrody za najlepszą szwedzką powieść kryminalną w 2004 roku.

Autor: Camilla Läckberg
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa: Czarna Owca dawniej Jacek Santorski & Co.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>