Dziewczyna z pomarańczami | kobietabezpieczna.pl

Dziewczyna z pomarańczami

dziewczynazpomaraczamiPrzyzwyczaiłam się, że sięgając po książkę wydaną przez Jacek Santorski & Co, dostanę „coś więcej” niż zwykłą książkę. Zwykłe czytadło, lektura przeglądana dla zabicia czasu, nie wchodzi w grę. Coś, ciekawego, wyjątkowego, często ulotnego i uduchowionego. Sięgając po kolejną pozycję również nie zawiodłam się. Była to „Dziewczyna z pomarańczami” – Jostein Gaarder.

Jostein Gaarder pisząc Świat Zofii nie oczekiwał, iż stanie się obowiązkową lekturą nie-filozofów, pragnących poznać prawdę o sobie i świecie. Stało się jednak inaczej – książka zyskała ogromną popularność. Świetna literacko, inspirowała miliony czytelników, prowokując do zadawania sobie trudnych pytań o ich miejsce w czasie, świecie i historii. Świat Zofii został przełożony na 49 języków i sprzedany w ponad 25 milionach egzemplarzy; tylko w Polsce doczekał się kilku wydań i rekordowych nakładów! Nowa powieść J. Gaardera Dziewczyna z Pomarańczami z pewnością powtórzy sukces poprzedniczki – jeszcze przed jej oficjalną publikacją prawa do niej zakupiło 20 krajów, w tym także Polska!

Dziewczyna z Pomarańczami - to przede wszystkim piękna opowieść o poszukiwaniu miłości i odwadze, by wybrać z trudnych ścieżek życia właściwą. 15 letni Georg – dotąd zupełenie przeciętny chłopak zmienia się w dniu, kiedy otrzymuje niezwykły list. Nadawcą jest nieżyjący od lat ojciec Georga… W chwili jego śmierci, chłopiec miał zaledwie 4 lata – pamięta go jedynie z przechowywanych w rodzinnych zbiorach starych zdjęć i filmów. Ojciec napisał list tuż przed śmiercią, gdy był pewien, że nie uda się pokonać choroby. Przez wiele lat list leżał w dziecięcym wózku czekając na chłopca. Znaleziony u progu dojrzałości Georga staje się znakiem przemiany i inicjacji. Ojciec opowiada w nim o swojej miłości do tajemniczej Dziewczyny z Pomarańczami, także o próbach rozwiązania jej zagadki. Zadaje pytania o sens życia, gdy śmierć wydaje się być nieuchronna… Inspirowany listem chłopak, usiłuje sprostać pytaniom ojca, przekroczyć granice czasu i śmierci. Posłuży temu pisana wspólnie z nim książka, której patronuje Dziewczyna z Pomarańczami. W znakomitej powieści nie tylko dla młodzieży Jostein Gaarder celuje prosto w serca czytelników i jak zwykle trafia w samo sedno.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa: Jacek Santorski & Co.
Autor: Jostein Gaarder.
Tytuł: Dziewczyna z Pomarańczami

Red MA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>