Moc pozytywnych słów | kobietabezpieczna.pl

Moc pozytywnych słów

Każde wypowiadane przez ciebie słowo to wybór. Możesz wybierać i powiedzieć coś pozytywnego, ciepłego, będącego pochwałą życia i otoczenia. Możesz powiedzieć komuś słowo, które sprawi mu przyjemność i przełamie komunikacyjne lody. Możesz też użyć słów, które są mało przyjemne, obraźliwe i pesymistyczne. Chcąc utrzymywać dobre relacje z ludźmi żyjącymi w naszym otoczeniu powinniśmy kierować do nich słowa pozytywne, stanowiące aprobatę życia cudzego i własnego. Wśród najbardziej popularnych są te które stanowią zaproszenia kierowane do kogoś, dobre rady, propozycje pomocy, okazujące wiarę i zaufanie, zachęcające kogoś, wyrażające wdzięczność i uznanie. Mile widziane są też komplementy i gratulacje.

„To pasjonujące, uświadomić sobie, że mamy kontrolę nad naszymi słowami…”

Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, co słowa mogą zrobić z osobami do których je kierujemy, zrozumiesz że warto starać się i właściwie je dobierać. Chociaż żyjemy w oceanie słów, rzadko zauważamy, jak one skutecznie potrafią nas podnosić na duchu lub przygnębiać, inspirować lub zniechęcać, pomagać nam lub nas ranić.

Hal Urban w „Mocy pozytywnych słów”, książce którą recenzent The New York Times nazwał „perłą wśród innych książek” uczy nas, jak wykorzystać w działaniu język, którym się posługujemy, uświadamia nam fantastyczne możliwości narzędzia jakim jest ludzka mowa.
Podchodząc do sprawy praktycznie i z dużym poczuciem humoru, Urban instruuje nas na przykładach, jak budować trwałe relacje między ludźmi, polepszać jakość naszego działania, przeobrażać własne życie oraz życie otaczających nas ludzi – w szkole, na ulicy, w pracy, w domu.
Tłumaczy, że ton głosu, język ciała i dotyk mogą być zasadniczą pomocą w komunikacji, że odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili mogą doprowadzić do wielkich zmian. A także dlaczego śmiech jest tak ważny.
Przywołuje Marka Twaina, który swego czasu rzekł: „Mogę przeżyć dwa miesiące na porządnym komplemencie” – ot, cóż znaczy potęga słów.

RedS

mocpozytywnychslowTytuł: Moc pozytywnych słów.
Autor: Hal Urban
Tytuł oryginału: Positive Words, Powerful Results
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa STUDIO EMKA
Ilość stron: 232
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-60652-16-9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>