Skarbiec Łazarza | kobietabezpieczna.pl

Skarbiec Łazarza

skarbiec-lazarzaElina „przez całe życie klepała biedę i nienawidziła tego stanu. Nie cierpiała rozpaczy wyzierającej z oczu matki po powrocie z nocnej zmiany i przerażenia za każdym razem, gdy rozlegało się pukanie do drzwi. (…) Doskonale znała poczucie niesprawiedliwości, gdy widziała inne dzieci w szkole obnoszące się z ciuchami, komórkami i laptopami (…). Na uniwersytecie telefony i komórki przemieniły się w samochody i mieszkania, podczas gdy ona mieszkała nad barem z kebabem (…), a w wolnym czasie pracowała za minimalne wynagrodzenie, gdy tylko mogła znaleźć jakąś pracę.”

Tymczasem zupełnie niespodziewanie dostaje propozycję pracy za siedemdziesiąt pięć tysięcy funtów rocznie. Do tego luksusowy apartament, podróże zagraniczne na koszt firmy, dodatek na ubrania, najnowszy model laptopa i telefonu.
Dlaczego właśnie ona dostała ofertę pracy w mało znanym, tajemniczym banku Monsalvat? Kto i dlaczego  wysłał jej zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, podczas gdy ona nigdy się o nią nie starała i nigdy wcześniej nie słyszała o tej firmie? Czemu bank z tradycjami zaprasza w swoje szeregi doktorantkę z historii średniowiecza? Dlaczego tak bajeczna oferta pracy nie trafiła w ręce specjalisty od ekonomii? Pomyłka? Przypadek?
Elina nie ma czasu i ochoty na analizowanie wątpliwości. Taka propozycja zdarza się z pewnością tylko raz w życiu!
Niestety, wkrótce wszystkie pytania powracają i okazuje się, że oferta pracy w banku nie była ani pomyłką ani dziełem przypadku. Powoli Elina odkrywa, że losy jej rodziny związane są z bankiem i jego historią bardziej niż mogłaby to sobie wyobrazić. Nie mając wyjścia, podejmuje grę, w której stawką jest życie. Teraz musi zdecydować komu może zaufać. Musi zdobyć się na odwagę i podjąć niebezpieczniejsze zadanie jakim jest poznanie tajemnicy banku. Włamanie do pilnie strzeżonego podziemnego skarbca okazuje się jednak zaledwie początkiem drogi…
Wspaniale napisana książka Toma Harpera to nie tylko losy Eliny. To również średniowieczni rycerze, Święty Graal i tajemne bractwo. Śledząc akcję osadzoną w dwóch płaszczyznach czasowych z przyjemnością szuka się połączenia jakże różnych, a jednocześnie przenikających się światów.

kk

Tytuł: Skarbiec Łazarza
Autor: TOM HARPER
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ALBATROS

Dystrybucja Olesiejuk sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>