Księżniczka z lodu | kobietabezpieczna.pl

Księżniczka z lodu

Dom był opuszczony i zimny. Ze wszystkich kątów wiało chłodem.
W wannie utworzyła się cieniutka warstwa lodu. Ciało przybierało coraz bardziej siną barwę. Pomyślał, że przypomina księżniczkę. Księżniczkę z lodu.Sam nie odczuwał chłodu, mimo że siedział na podłodze, która była zimna jak lód. Wyciągnął rękę i lekko dotknął ciała. Krew na przegubach dawno zastygła. Przepełniała go miłość, większa niż kiedykolwiek. Pogłaskał ją po ramieniu, jak gdyby żegnał duszę, która już opuściła to ciało. Odszedł nie oglądając się za siebie. To nie było „żegnaj”, lecz „do zobaczenia”.

„Księżniczka z Lodu” to pierwszy tom sagi, która stała się bestsellerem w całej Europie.Akcja książki toczy się w niewielkim szwedzkim miasteczku. Fjällbaka to miejsce, w którym życie mieszkańców przebiega spokojnie, w którym ludzie znają się przynajmniej z widzenia i, zdawało by się, wiedzą o sobie wszystko. Jednakże odkrycie zwłok młodej, pięknej kobiety, która na pierwszy rzut oka popełniła samobójstwo burzy tą sielankową wizję. Wkrótce zaczynają się podejrzenia, iż ze śmierć Aleks ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości.

Książka Camilli Läckberg to nie tylko doskonały kryminał. To również wspaniała powieść obyczajowa w pełni oddająca klimat współczesnej szwedzkiej prowincji.
Cykl zapoczątkowany przez Księżniczkę sprzedał się już w łącznym nakładzie prawie trzech milionów egzemplarzy w tłumaczeniach m.in. na niemiecki, francuski, angielski i hiszpański.
Autor: Camilla Läckberg
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa: Czarna Owca dawniej Jacek Santorski & Co.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>