Chiński problem | kobietabezpieczna.pl

Chiński problem

Państwo Chińskie nie jest w stanie chronić swoich najmłodszych obywateli. Jak donoszą światowe agencje w Chinach każdego dnia ginie około 180 dzieci. W ciągu roku jest to liczba sięgająca 65.000!
Porwania dotyczą najczęściej 4-7 latków ale porywane są także dzieci starsze. Procederem zajmują się łowcy indywidualni i wyspecjalizowane gangi. Porwane maluchy trafiają najczęściej do bezdzietnych małżeństw.
Z kolei starsze, sprzedawane są do niewolniczej pracy przedsiębiorcom i gospodarzom większych gospodarstw rolnych.
Najstarsze z porwanych i najbardziej atrakcyjne fizycznie, wykorzystywane są przez same gangi w domach publicznych i na ulicach w roli prostytutek.chinski_problem

W ciągu roku policja odnajduje zaledwie 1% dzieci. Chińskie władze problemem interesują się niemal wyłącznie w przypadkach porwania dziecka ważnego urzędnika lub biznesmena. Coraz bardziej zatroskani rodzice, starają się pilnować swoich pociech.

Modnym pomysłem na zabezpieczenie dziecka przed kradzieżą jest jego wytatuowanie. Tatuaże są najczęściej wielokolorowe by odstraszyć potencjalnego porywacza i ułatwić ewentualne poszukiwania. Niemal nigdy nie wykonuje się tatuaży na kończynach, bo te bezwzględni przestępcy obcinają w celu zatuszowania śladów. Najczęściej znak znajduje się na szyi, ramionach lub górnych partiach pleców. Część zdesperowanych rodziców, wychodząc do pracy przykuwa dzieci do ciężkich przedmiotów uniemożliwiających łatwe porwanie. Nie dziwią obrazki na chińskich ulicach gdzie dziecko przykute jest do lampy ulicznej czy rowerowego stojaka.
Wśród sprzedawanych dzieci znajdują się też takie, które zostały oddane przez własnych rodziców. Szacunkowy koszt dziecka w Chinach to równowartość 20-40 tys. zł. W skrajnych przypadkach rodzice organizują przetarg by osiągnąć możliwie najwyższą stawkę.

Ceny dzieci utrzymują się jak na chińskie warunki niezwykle wysokie. Głównie za sprawą ogromnego zapotrzebowania na ich tanią siłę roboczą. Według danych ONZ na świecie pracuje niewolniczo około 250 milionów dzieci. W samych Chinach ich ilość szacowana jest na 10 milionów.
GREGOR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>