SKIN MOOD czyli gdy skóra ma swoje humory | kobietabezpieczna.pl

SKIN MOOD czyli gdy skóra ma swoje humory

Każda kobieta każdego dnia chce wyglądać pięknie i młodo. Jest to jedno z tych marzeń, które cechuje niemalże każdą współczesną kobietę. Od dziś to marzenie może się spełnić. Przedstawiamy nową linię kosmetyków SKIN MOOD Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris.

Centrum Naukowo – Badawcze Dr Irena Eris opracowało innowacyjną linię kosmetyków dla kobiet powyżej 25 roku życia. Dr Irena Eris SKIN MOOD to linia kosmetyków inteligentnie zapobiegających wpływowi cyklicznych zmian hormonalnych na wygląd kobiecej skóry. Nowa linia kosmetyczna jest owocem trzyletnich badań nad kondycją skóry kobiet w kolejnych fazach cyklu miesięcznego. We współpracy z Kliniką Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przeprowadzono badania na grupie 150 kobiet (również tych stosujących antykoncepcję hormonalną). Badano zmiany poziomu hormonów we krwi oraz zmiany poziomu nawilżenia i natłuszczenia skóry twarzy w trzech kolejnych cyklach menstruacyjnych. Poziom hormonów kontrolowano ambulatoryjnie. Wyniki badań pozwoliły dostosować sposób pielęgnacji do cyklicznych zmian kondycji skóry twarzy.

Zmiany poziomu hormonów mają ogromny wpływ na cerę. Na początku cyklu poziom progesteronu jest niski, natomiast stopniowo wzrasta poziom estrogenów. Wtedy też sebum wydzielane jest w niewielkiej ilości, a nawilżenie skóry rośnie by osiągnąć najwyższy poziom w okresie owulacji. Estrogeny zwiększają zdolność wiązania wody przez warstwę rogowa naskórka. W drugiej połowie cyklu skóra zaczyna się przetłuszczać ale jednocześnie wzrasta jej nawilżenie – organizm zaczyna ponownie gromadzić wodę. Bezpośrednio po owulacji istotnie zwiększa się poziom progesteronu i estrogenów. Ponieważ progesteron jest hormonem dominującym w okresie przedmiesiączkowym, przypuszcza się, że nasilenie dolegliwości skórnych w tym czasie związane jest z jego działaniem. Wzrastający poziom natłuszczenia skóry spowodowany jest pobudzeniem czynności gruczołów łojowych, co w połączeniu z zaburzeniami rogowacenia ujść mieszków włosowych, może powodować powstawanie zapalnych wykwitów trądzikowych. W ostatniej fazie cyklu – tuż przed miesiączką stężenia progesteronu i estrogenu gwałtownie spadają, ale spadek ten jest zbyt krótkotrwały, aby wpływał istotnie na wygląd skóry.

W nowych kosmetykach zastosowaliśmy innowacyjne mikrokapsułki AFFINISPHERES®, które działają w miejscach przetłuszczania się skóry. Regulują wydzielanie sebum w zależności od fazy cyklu i zmniejszają tendencję do powstawania wykwitów w dniach poprzedzających miesiączkę. Tak doskonałe działanie, AFFINISPHERES® jest związane ze zdolnością do zmniejszania aktywności enzymu (5alfa-reduktazy) przekształcającego testosteron w formę odpowiedzialną za powstawanie zmian trądzikowych. Seria polecana szczególnie dla cery normalnej, mieszanej i tłustej.

Na serię SKIN MOOD składają się:

1. Dr Irena Eris Skin Mood * DuoAffiniKrem I * SPF 10

Doskonale matuje i nawilża

DuoAffiniKrem I o właściwościach silnie matujących zawiera mikrogąbeczki pochłaniające nadmiar sebum oraz kompleks SebuMATTTM o działaniu redukującym wydzielanie sebum. DuoAffiniKrem I doskonale się wchłania, pozostawiając skórę idealnie nawilżoną, gładką i miękką w dotyku.

Polecamy go do codziennej pielęgnacji (na dzień i na noc). Stanowi doskonałą bazę pod makijaż. Faktor ochrony przeciwsłonecznej skutecznie chroni skórę przed działaniem promieni UV.

Sugerowana cena detaliczna: 59,50 pln

2. Dr Irena Eris Skin Mood * DuoAffiniRegulator

Dopasowuje się do nastroju skóry

Duo AffiniRegulator – serum inteligentnie regulujące natłuszczenie skóry oraz wyrównujące profil wydzielania sebum. Zawiera innowacyjne mikrokapsułki AFFINISPHERES?, które otwierają się w miejscach ulegających przetłuszczaniu (intensywność tego procesu uzależniona jest od fazy cyklu), uwalniając substancje czynne o działaniu zmniejszającym tendencję do powstawania wykwitów.

Polecamy go do codziennej pielęgnacji. Najlepsze efekty redukujące wpływ cyklicznych zmian hormonalnych na wygląd skóry osiągniemy stosując jednocześnie DuoAffiniRegulator oraz DuoAffiniKrem (oba preparaty należy zmieszać na dłoni bezpośrednio przed aplikacją).

Sugerowana cena detaliczna: 64,50 pln

3, Dr Irena Eris Skin Mood * AffiniKrem pod oczy * SPF 10

Rozjaśnia i wygładza skórę w okolicach oczu

Zawiera CottonProTM o działaniu nawilżająco – łagodzącym oraz diosminę o działaniu przeciwrodnikowym i zmniejszającym cienie i obrzęki w okolicach oczu. Krem wykazuje również istotne działanie przeciwzmarszczkowe. Badania in vivo prowadzone w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris, dowiodły, że już po tygodniu stosowania kremu głębokość, objętość i liczba zagłębień oraz zmarszczek zmniejszyła się o 29,5%.

Polecamy go do pielęgnacji na dzień i na noc. Stanowi doskonałą bazę pod makijaż. Faktor ochrony przeciwsłonecznej skutecznie chroni skórę przed działaniem promieni UV

Sugerowana cena detaliczna: 54,40 pln

4. Dr Irena Eris Skin Mood * AffiniTonik

Zapewnia skórze codzienną świeżość

Zawiera wyciąg z alg oraz kompleks SebumattTM o działaniu redukującym wydzielanie sebum i matującym. Delikatnie usuwa zrogowaciałe komórki naskórka, odświeża i rozświetla skórę.

Sugerowana cena detaliczna: 32,50 pln

5. Dr Irena Eris Skin Mood * AffiniŻel do mycia twarzy

Dokładnie oczyszcza skórę
Zawiera ekstrakt z liści czerwonych winogron oraz kompleks RMangoTM o działaniu odżywczo – nawilżającym. Oczyszcza skórę twarzy, nie naruszając jej naturalnej warstwy ochronnej.
Sugerowana cena detaliczna: 34,50 pln

Korzystając z kosmetyków profesjonalnych firm zapewniamy naszej skórze kompleksową opieką oraz wszechstronną ochronę. Kosmetyki Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris należą do tych, które pozwalają kobietom czuć się spokojnym o codzienne zdrowie i piękno własnej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>