Bogini obfitości | kobietabezpieczna.pl

Bogini obfitości

bogini_obfitosci_-_minimalka[1]Śnieg pada przez cały wieczór i delfin, który bardzo mnie kocha, raz po raz pyta jak opiekuńczy brat, czy powinniśmy się wybierac dziś do Paryża na bal w Operze. Mówię swemu mężowi, że ośnieżony Paryż będzie wyglądał jak kraina fantazji…

To fragment książki o Marii Antoninie. Ta książka, jest inna…
Łączy dyscyplinę naukową z bogatą wyobraźnią. Na tym gruncie powstaje niezwykle osobisty, świeży, subtelny, choć pełen dramatycznego napięcia (auto)portret odważnej, lecz niezrozumianej królowej.

„Jak każdy człowiek, narodziłam się naga” – tymi słowami frapującej książki Seny Jeter Naslund francuska władczyni rozpoczyna opowieść o swym życiu pełnym przepychu i radości, ale też trosk i upokorzeń. Droga jej życia – powszechnie uwielbianej i młodziutkiej królowej, która w miarę upływu lat stała się najbardziej znienawidzoną kobietą w XVIII-wiecznej Francji – z wytwornych salonów i bujnych ogrodów Wersalu zawiodła ją do więziennej celi. Austriaczka obwiniana za kryzys monarchii stała się ofiarą rewolucji francuskiej i jej gilotyny. Koda tej pieśni życia jest doprawdy poruszająca.
Powieść – ubarwioną mnóstwem szczegółów z epoki, pisaną subtelnym, lecz wnikliwym piórem – czyta się z przyjemnością.

Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego REBIS.

Autorka Sena Jeter Naslund, jest pisarką zatrudnioną na University of Louisville i dyrektorem stałego programu Master of Fine Arts in Writing, prowadzonego na Spalding University. Otrzymała nagrody literackie: Harper Lee Award i Southeastern Library Association Fiction Award. Jest redaktorem „The Louisville Review” i we Fleur-de-Lis Press oraz autorką powieści Ahab’s WifeSherlock in Love, a także antologii opowiadań The Disobedience of Water. Mieszka w Luoisville, w stanie Kentucky.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>