Imagine | kobietabezpieczna.pl

Imagine

„Imagine” to trzeci film Andrzeja Jakimowskiego – jednego z najbardziej cenionych na świecie polskich reżyserów, laureata trzech Polskich Nagród Filmowych Orzeł za „Zmruż oczy” i Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2008 roku za „Sztuczki”.

Imagine

Ian (Edward Hogg), przyjeżdża do prestiżowego ośrodka dla osób niewidomych, gdzie ma być instruktorem. Ma uczyć jak poruszać się w przestrzeni, której nie można zobaczyć. Charyzmatyczny instruktor stosuje kontrowersyjne metody, które z czasem zyskują na popularności. Zwraca jednak szczególną uwagę na jedną ze swoich podopiecznych – Evę (Alexandra Maria Lara). Piękna, młoda dziewczyna boi się świata poza kliniką, co sprawia, że jest skryta i nieufna. Ogromna wrażliwość instruktora oraz jego niekonwencjonalne pomysły sprawiają, że Eva ma odwagę wyjść z kliniki. Dzięki temu dowiaduje się, że wszystko w życiu naznaczone jest ryzykiem, bez którego nie można poczuć się prawdziwie wolnym.

Historia zapierająca dech, cudownie piękna, zmysłowa i niezwykle wzruszająca. Nie sposób nie uronić łzy, oglądając „Imagine”. Film jak najbardziej godny polecenia, szczególnie dla osób lubiących ambitne, bardzo emocjonalne kino.

Scenariusz „Imagine” pisałem po kilkumiesięcznej dokumentacji dotyczącej technik orientacji przestrzennej, jakimi posługują się niewidomi. Uważam, że te metody są na wskroś poetyckie a zarazem niezwykle filmowe. 

Andrzej Jakimowski
Międzynarodowa produkcja „Imagine”, miała światową premierę na festiwalu w Toronto i została uhonorowana Nagrodą za Najlepszą Reżyserię oraz Nagrodą Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2012.

Reżyseria i scenariusz: Andrzej Jakimowski
Zdjęcia: Adam Bajerski
Muzyka: Tomasz Gąssowski

Obsada:
Eva – Alexandra Maria Lara
Ian – Edward Hogg
Serrano – Melchior Derouet

IGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>