Wesele w górach | kobietabezpieczna.pl

Wesele w górach

wesele w górach śnieżne kotły Dwór Korona KarkonoszyModa na wesela stylizowane, z motywem przewodnim w tle, ustąpiła miejsca przyjęciom w naturalnej scenerii. Polacy coraz częściej decydują się na ucieczkę od miejskiego zgiełku w stronę ciszy, niewymuszonej formy przyjęcia, z pięknymi widokami w tle. Góry są miejscem, gdzie para młoda odnajduje to, co stanowi o udanym przyjęciu weselnym.

Wesele na topie
Świeże powietrze, zjawiskowe widoki, spacerowe trasy – to tylko kilka argumentów przemawiających za organizacją przyjęcia w górach. – Wesela w górach stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków – mówi Joanna Hoc-Kopiej, Specjalistka ds. planowania wesel z Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza. – Fani górskich atrakcji chcą spędzić ten najważniejszy dzień w życiu w swojej ulubionej scenerii. Lokalizacja sprawia, że obok samej zabawy, goście mają do wyboru także szereg innych rozrywek. Pamiętajmy jednak, że całą uroczystość należy zaplanować odpowiednio wcześniej. Standardowy okres oczekiwania na salę weselną w atrakcyjnym miejscu wynosi około 2 lata – dodaje ekspert.
Malownicze tereny znajdziemy nie tylko w Tatrach. Także tereny Dolnego Śląska zasługują na szczególną uwagę – okolice Karpacza to wiele atrakcji wartych zwiedzenia – zamki, pałace, dawne twierdze. Samą ceremonię zaślubin można zorganizować w plenerze, w stylowych świątyniach i kościółkach – dużą popularnością cieszy się np. Świątynia Wang w Karpaczu.

Aktywne poprawiny
Po samym weselu nic tak nie postawi na nogi jak długi spacer na świeżym powietrzu po górzystym terenie.
W zależności od pory roku, góry oferują zróżnicowane formy rozrywki. Zima to idealny czas na zorganizowanie kuligu, natomiast ciepłe pory roku sprzyjają wspólnej wędrówce lub zwiedzaniu okolicznych atrakcji. – Goście  często nie chcą powielać schematu z pierwszego dnia zaślubin i preferują aktywną formę wypoczynku na świeżym powietrzu – podkreśla Joanna Hoc-Kopiej. – Obok przyjemności z samego spaceru, tak spędzone poprawiny znacząco wpływają na poprawę samopoczucia, nadwyrężonego przyjęciem, które często trwa do białego rana.

bufet mięsny weselnyNie da się ukryć, że jednym z najistotniejszych elementów tak ważnej uroczystości jest dobra kuchnia. Świeże powietrze, aktywne spędzanie czasu i malownicze widoki – wszystko to znacznie pobudza apetyt gości. – Wybierając obiekt weselny, zwróćmy uwagę na potrawy znajdujące się w menu. Powinno bazować na daniach uniwersalnych, dostosowanych do różnych gustów kulinarnych naszych gości. Warto jednak urozmaicić je o kilka potraw kuchni regionalnej, która zachwyca swoją prostotą i unikalną formułą.  Potrawy najczęściej bazują na treściwych składnikach: ziemniakach, kapuście, pieczonym mięsie.
Jednym z najważniejszych argumentów (o ile nie najważniejszym) przemawiającym za organizacją przyjęcia weselnego w górach, jest piękna sceneria. Naturalny plener, swoboda, szczyty górskie w tle – nie wymagają dodatkowych aranżacji, istotnych choćby z punktu widzenia ślubnej sesji zdjęciowej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>