W sidłach miłości | kobietabezpieczna.pl

W sidłach miłości

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym co sprawia, że przeciwieństwa się przyciągają?

Dwa całkowicie sprzeczne charaktery. Różne wartości, odmienne podejście do życia. A jednak zakochują się w sobie. Niestety, gdy opada już stan zauroczenia odkrywają nagle, że nie mają ze sobą nic wspólnego, nic sobie do powiedzenia. Prościej jest się rozstać, niż pójść na kompromis. Czy jednak nie warto walczyć o miłość?

Wszyscy korzystamy z obydwu półkul mózgowych jednocześnie, ale u każdego z nas jedna z półkul ma charakter dominujący. Można bardzo łatwo stwierdzić, która półkula jest częściej wykorzystywana. Osoby u których dominuje lewa półkula, postrzegają świat z perspektywy logicznej, kierując się rozumem. Z kolei osoby u których dominującą role pełni prawa półkula, zwykle kierują się emocjami. Pary w których partnerzy myślą i czują inaczej, zwykle mają konflikty, których źródłem są kwestie praktyczne, takie jak wartości, potrzeby i pragnienia.
A Ty,
lubisz mieć kalendarz spotkań wypełniony po brzegi? Kawa ze znajomymi ze studiów, firmowa impreza, koncert z przyjaciółmi, basen, kino? Wolisz działać? Śmiało okazujesz swoje uczucia? Lubisz poznawać nowych ludzi i cieszyć się chwilą. Masz naturę ekstrawertyczną.
najlepiej czujesz się w domu i w swoim własnym towarzystwie? Masz kilku starych przyjaciół i nie odczuwasz potrzeby poznawania nowych ludzi. Dużo rozmyślasz o swoim życiu? Wobec obcych osób najczęściej zachowujesz rezerwę i milczenie? Klasyczny introwertyk.

Mając partnera „niekompatybilnego” z Twoim systemem, powinnaś poważnie zastanowić się nad tym co zrobić by Wasze związkowe życie miało sens. Dlatego proponuję byś sięgnęła po książkę o sidłach miłości..

Książka powstała w oparciu o najnowsze badania naukowe oraz doświadczenia samych autorów. Pokazuje, jak różnice, które Was dzielą mogą stać się klejem scalającym związek. Naucz się czytać w myślach Twojej drugiej połowy — odgadując mowę ciała i emocje ukryte za słowami. Przekonaj się jak wiele możesz nauczyć się od swego partnera, gdy tylko zaakceptujesz fakt, że macie różne temperamenty.

SK

Autorzy: Marti Olsen Laney, Michael L. Laney
Tytuł: Introwertyk i ekstrawertyk w sidłach miłości 

Tytuł oryginału: Introvert & Extrovert in Love: Making It Work When Opposites Attract
ISBN: 978-83-246-1143-0
Format: A5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>