Uśmiech proszę! | kobietabezpieczna.pl

Uśmiech proszę!

Kawa, herbata, leki i papierosy zniszczyły Twoje zęby? Wstydzisz się swojego uśmiechu i chcesz przywrócić ich naturalny kolor? Dzięki codziennej pielęgnacji i środkom wybielającym możesz łatwo i szybko sprawić, by Twoje zęby lśniły jak nigdy.

Szczotkujemy 

Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, a najlepiej po każdym posiłku. Jeśli jest to niemożliwe żuj gumę lub pastylki, które zawierają kwasy zapobiegające rozwijaniu się bakterii i przywracają pH bezpieczne dla szkliwa zębów. W ciągu dnia możesz  płukać jamę ustną specjalnymi płynami i używać nici dentystycznych, które pomogą utrzymać higienę. Dzięki takim codziennym zabiegom  ryzyko próchnicy i uszkodzeń szkliwa znacznie się zmniejszy.

Eksperci proponują, by raz na jakiś czas używać past dla palaczy, a także past wybielających, które skutecznie usuną wszelkie osady, które zmieniają kolor białego szkliwa. Należy pamiętać, żeby nie stosować ich przez długi czas, gdyż zawarte w nich silne środki ścierające, stosowane w nadmiarze, mogą uszkodzić płytkę nazębną.

Piękne zęby to przede wszystkim zdrowe zęby, więc nie zapominaj o regularnych wizytach u stomatologa. Wizyta kontrolna powinna odbywać się co najmniej raz na pół roku. Nie ignoruj więc bólu zębów i zamiast tabletek wybierz się do dentysty.

Wybielamy

Najszybszym sposobem na śnieżnobiałe zęby jest wybielanie. Możesz to zrobić w domu lub w gabinecie stomatologicznym. Zabieg wybielania u stomatologa jest niestety kosztowny, ale efekty są widoczne bardzo szybko.

Na naszym rynku dostępna jest szeroka gama środków wybielających, które pomagają w zwalczaniu wszelkich osadów z herbaty, kawy czy papierosów. Możesz wybrać pasty, plastry, żele, nakładki; ich działanie jest podobne. Tylko od Ciebie zależy który sposób uznasz za najwygodniejszy dla siebie. Proces wybielania polega na stopniowym dochodzeniu do pożądanego koloru, a więc najlepiej powtarzać go dwa razy dziennie po kilkanaście minut. Jeśli zależy Ci na szybkim efekcie nie łudź się, że noszenie nakładki z żelem przez cały dzień będzie rozwiązaniem. Pierwsze efekty są widoczne po dwóch tygodniach stosowania środka (niestety by dbać o piękny wygląd trzeba być cierpliwym). Często do środków wybielających jest dołączana paleta odcieni, dzięki czemu możesz na bieżąco sprawdzać jak zmieniają się Twoje zęby. Jeśli będziesz systematyczna, sama się zdziwisz jak szybko osiągniesz rezultaty.

Zabieg przy użyciu gipsowych nakładek ze specjalnym żelem stomatologicznym wykonuje się pod okiem dentysty, który kontroluje przebieg procesu. Masz wtedy pewność, że wszystko przebiega prawidłowo.

Niecierpliwym polecam wizytę w gabinecie dentystycznym i skorzystanie z wybielania za pomocą specjalnej lampy z promieniami ultrafioletowymi. Po kilku sesjach zęby stają się białe jak śnieg i pozostają takie na długo. Jest to zdecydowanie najszybsza metoda na śnieżnobiały uśmiech, ale i kosztowna…

Płacimy

Za pasty wybielające zapłacimy ok15zł i jest to najtańszy sposób na wybielanie. Paski, żele i nakładki można kupić za ok.50-100zł, w zależności na co się decydujemy. Można je bez problemu dostać w drogerii czy aptece. Profesjonalne zabiegi w gabinetach stomatologicznych są droższe. Cena waha się w granicach 1-2tyś zł.

Warto zainwestować w swój uśmiech. Ładne zęby są atutem, dodają pewności siebie i sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie. Osoby uśmiechnięte szybciej zyskują sympatię i zaufanie otoczenia, więc uśmiechaj się jak najczęściej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>