Truskawkowa zapowiedź lata | kobietabezpieczna.pl

Truskawkowa zapowiedź lata

truskawkiZwolnij, odpocznij, podaruj sobie odrobinę luksusu i przyjemności. Sięgnij po porcję truskawek!

Z czystym sumieniem to zalecenie wydam wszystkim paniom. Działają doskonale poprawiając nastrój, dostarczając witamin i składników mineralnych. W 100 g truskawek znajduje się 60mg wit. C – to więcej niż w cytrynach i grejpfrutach. W truskawkach znajdziemy także spore ilości witaminy B1, B2, PP, wapń, fosfor i mangan.

Truskawki posiadają dużo żelaza pozwalającego zapobiegać anemii, a także pektyny oczyszczające jelita. Dla pań nie bez znaczenia będzie informacja, że truskawki poprawiają kondycję włosów i cery. Nasze babcie truskawkami leczyły grzybice, oparzenia słoneczne, trądzik. Współczesna medycyna dostrzega w truskawkach – dzięki zawartości kwasu elagowego -sprzymierzeńca w walce z nowotworami.

Niezależnie od wszystkich właściwości odżywczych truskawki są smaczne i aromatyczne.To wystarczający powód by po nie sięgnąć i oddając się rozkoszy jedzenia, pomyśleć o zbliżających się wakacjach. W końcu truskawki to najlepsza zapowiedź zbliżającego się lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>