Świat człowieka | kobietabezpieczna.pl

Świat człowieka

encyklswiatczlowieka3„Świat człowieka” to zdecydowanie jedna z najlepszych pozycji tego typu dostępnych na polskim rynku wydawniczym.

Nowoczesna, bogato ilustrowana encyklopedia poświęcona człowiekowi zarówno jako jednostce, jak i istocie społecznej. Zawiera szerokie spektrum tematów: od pochodzenia człowieka, poprzez budowę oraz funkcjonowanie ludzkiego ciała, fenomen ludzkiego umysłu, przebieg życia od narodzin do śmierci w sensie biologicznym i społecznym, po omówienie wszystkich aspektów przebogatych i różnorodnych kultur powstałych w różnych okresach i w różnych częściach świata (w tym bogactwa wierzeń i obrzędów), a kończąc na charakterystyce grup etnicznych i narodów świata, zarówno tych, stosunkowo nielicznych zamieszkujących mało dostępne obszary, jak i tych najliczniejszych – wielomilionowych.

Składa się z 7 głównych części. Wprowadzenie, którym rozpoczyna się encyklopedia, traktuje o człowieku jako gatunku biologicznym. Przepaść między człowiekiem a resztą świata zwierząt wydaje się ogromna. Z biologicznego punktu widzenia różnica jest jednak niewielka. Wprowadzenie omawia cechy wspólne ze zwierzętami i te, które decydują o naszej wyjątkowości, jak duży mózg i posługiwanie się mową.
Pierwsza część omawia ewolucję i dzieje rodzaju ludzkiego.
Druga i trzecia, opowiada o życiu ludzkim od narodzin do śmierci. Czwarta, piąta i szósta dotyczy społeczeństwa i jego kultury (w tym wierzeń i języka) oraz ludów świata.

W sumie encyklopedia zawiera ponad 2500 zdjęć, rysunków i map.

Doskonale wydana stanowi świetne kompendium wiedzy o współczesnym świecie. Precyzyjnie dobrane informacje z dobrymi ilustracjami dają prawdziwy komfort czytania i zdobywania wiedzy.

Bez dwóch zdań, powinna pojawić się w każdej szanującej się domowej biblioteczce.

Tytuł: Encyklopedia Świat człowieka.
Wydana nakładem: Polskiego Wydawnictwa Naukowego PWN
Tytuł oryginalny: Human the Definitive Visual Guide

RedS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>