Sex nastolatki | kobietabezpieczna.pl

Sex nastolatki

Piją, palą, szprycują się narkotykami i dopalaczami. W internecie surfują po stronach dla dorosłych, uprawiają wyuzdany sex. A do tego są mistrzami kamuflażu. Bo nastolatki doskonale wiedzą jak przed rodzicami odgrywać niewinne aniołki.  Tymi słowami rozpoczęły swój artykuł we WPROST Katarzyna Świerczyńska i Anna Graham.
To zdecydowanie mocne słowa. Nastolatki grające niewinne aniołki wiedzą na czym polega wyuzdane dorosłe życie i swoją otwartością mogą pobić nie jednego dorosłego? Ile jest cukru w cukrze? Ile prawdy w tych stwierdzeniach? Przeprowadziliśmy autonomiczne badania określające stopień otwartości seksualnej nastolatków.  Czy sex jest dla nich rodzajem sportu?
Blisko 14% odpowiedziało zdecydowanie TAK.
Pytając o pierwsze przeżycia seksualne mieliśmy okazję usłyszeć historie dorosłym mrożące krew w  żyłach. Znana z opisów  w Internecie zabawa w słoneczko, mimo, że nie jest żadną normą nie jest też pojedynczym przypadkiem. Dziewczyny kładą się na podłodze stykając głowami. Chłopcy odbywają z nimi stosunek po kolei. Wygrywa ten kto najdłużej pozostanie w „akcji”. Grupowy sex dla pokolenia dzisiejszych 30, 40-latków stanowi pewien rodzaj granicy której raczej nie powinno się przekraczać. Co innego dla nastolatków którzy traktują to jako doskonałą zabawę i próbę szybszego sięgnięcia w dojrzałość. Otwartość seksualna w rozmowach jest jeszcze większa.

Jeszcze kilka lat temu pytanie zadane o chłopaka i współżycie z nim wywoływało rumieniec na twarzy. Dziś tylko machnięcie ręką i stwierdzenie, że to norma i żadna tam sensacja. Odwiedziliśmy fora nastolatków rozmawiających na tematy seksu. Język zwulgaryzowany do tego stopnia, że czytać nie zawsze się da. Na dodatek wszechobecna otwartość i bezpruderyjność w tym gorszym tego słowa znaczeniu. Czternastolatek umieszczający swoje nagie zdjęcia w sieci a pod spodem pytanie: czy jestem dla was atrakcyjny sexualnie?  Otwartość granicząca z rozpustą stała się pewną normą i modą. Wypada być na czasie, więc wypada mieć swojego chłopaka w wieku lat kilkunastu, wypada się z nim całować , pieścić i uprawiać sex. Oficjalne dane klasyfikują zjawisko zupełnie inaczej i dużo bardziej wstrzemięźliwie. Wiek inicjacji nastolatków w Polsce podają na poziomie 19 lat.. Pracujący z młodzieżą seksuolodzy mają jednak wiele wątpliwości.  Sondaże fałszują rzeczywistość. Przyznanie się dorosłemu badaczowi czy ankieterowi do aktywności sexualnej w młodszym wieku często „nie uchodzi”.  Narzędziem wspomagającym proces wymiany nowych norm wśród młodzieży bez dwóch zdań jest Internet. Zjawisko publikowania swoich fotek, zamieszczania dwuznacznych komentarzy na forach, otwarte zapraszanie do zabaw wszelkiej maści to tylko wierzchołek góry lodowej. Nastolatki potrafią doskonale uśpić czujność rodziców.  Podczas badania kilkoro nastolatków przyznało, że potrafią położyć się grzecznie do łóżek i zasnąć, tylko po to by budzik ustawiony na 2-3 w nocy obudził ich do internetowej aktywności.

W tych zachowaniach nie ma wielkich różnic między dziećmi z tzw. dobrych domów i nizin społecznych. Rodzice dzieci bogatych mają więcej narzędzi do wykorzystania zwłaszcza podczas stosowania kamuflażu. Mogą też sięgnąć po większy arsenał używek i  mają lepszy dostęp do gadżetów. Z kolei u tych drugich większy jest stopień determinacji. Dążenie do lepszego i bardziej atrakcyjnego życia jest czynnikiem ułatwiającym podejmowanie decyzji w zakresie uprawiania seksu za korzyści materialne. Z naszych badań wynika, że większość dziewcząt uprawiających ten proceder nie traktuje go jako czegoś nagannego. Padają określenia zabawa, przygoda, odmiana, źródełko przyjemności  - mówi dr n. hum. Sylwester Kowalski. Ukształtowany społecznie wzór „galerianki” również na stałe wpisał się w krajobraz polskiej młodzieży. Podobnie rzecz ma się z zajęciami, które choć porównywać się ich nie godzi, są w pewien sposób sprzyjającymi w nawiązywaniu relacji z osobami starszymi. Na młodzieżowych i branżowych forach pojawiają się setki ogłoszeń o marzących o karierze modelki lub fotomodelki. ..”miła odważna otwarta na różny rodzaj zdjęć 16- nastolatka prosi tylko o poważne oferty..”, pozuję amatorom i zawodowcom godzina zdjęć 35 złotych. Zakres dyspozycyjności moda, bielizna, nagość zakryta i akt. Mam 15 lat i 172 cm wzrostu..”  Czy otwartość i przemiany jakie dziś dokonują się także w naszym społeczeństwie mają granice? Czy za kilka lat nie okaże się że będziemy wyzuci z wszelkich wartości? Tendencje płynące z krajów Europy Zachodniej raczej nie nastrajają pozytywnie. Pozostaje więc mieć nadzieję, że szeroko pojęta globalizacja choć trochę zwolni w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>