SEN | kobietabezpieczna.pl

SEN

senSen to pojęcie trudne do zdefiniowania. Przyjęło się uważać, że sen zaczyna się w chwili utraty kontaktu z rzeczywistością. Kładziemy się spać, leżymy, przewracamy się z boku na bok. Czas upływa, aż w końcu udaje się zasnąć. Śpimy do rana albo budzimy się w środku nocy zlani zimnym potem, przerażeni sennymi koszmarami.

Sen zdarza się także wtedy gdy wykonując jakąś czynność nagle czujemy potworne zmęczenie i nie wiadomo jak i kiedy zapadamy się w stan uśpienia. Narkolepsja dotyka coraz większej grupy ludzi.
Zdarza się nawet, że kończy się tragicznie w chwili prowadzenia pojazdu mechanicznego lub pracy na wysokościach. Tajemnice snu są fascynujące i do końca nie odgadnione.

Paul Caldwell, lekarz, autor książki SEN, próbuje czytelnika zapoznać z jego zdaniem najistotniejszymi. Zapadanie w sen, bezsenność, narkolepsja, senne marzenia, to tylko niektóre tematy, jakie można znaleźć w tej ciekawej lekturze. Autor wykorzystuje swoją medyczną wiedzę by opowiedzieć o podstawowej ludzkiej potrzebie, której zaspokojenie można odłożyć, ale z której nie sposób zrezygnować…

Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego REBIS
Tytuł : SEN. Dbam o zdrowie
Autor: Paul Caldwell
Tytuł oryginału: SLEEP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>