Randka w sieci - randki w internecie | kobietabezpieczna.pl

Randka w sieci

Serwisy randkowe mnożą się jak grzyby po deszczu a wyszukiwanie partnera przez sieć nie jest już żadnym tematem tabu. Sięgając po komputer by wśród milionów kandydatów na randkę znaleźć tego jedynego – właściwego, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

randka w sieci

Na co zwracać uwagę przy poznawaniu się przez Internet?

Nawet najbezpieczniejszy serwis do zawierania znajomości, nie zwalnia nas z obowiązku zachowania ostrożności w kontaktach z innymi użytkownikami. MyDwoje.pl, największe w Polsce internetowe biuro matrymonialne wraz z Magazynem Twój Internet, opracowało kilkustronicowy poradnik „Bezpieczeństwo w sieci”. Poniżej krótka lista sytuacji wymagających zachowania większej czujności oraz zachowań, zdecydowanie odradzanych. Na Twoje zaufanie każdy z użytkowników sieci musi sobie zapracować, potwierdzając na kolejnych etapach znajomości, że w swoim profilu podał prawdziwe dane, ma szczere zamiary i jest otwarty.

Do sytuacji wymagających większej czujności należą te, gdy:

 • użytkownik, którego poznajemy w sieci od razu chce przejść z serwisu na prywatny adres e-mail
 • przyszły potencjalny partner proponuje spotkanie we własnym lub Twoim domu,
 • osoba nowopoznana zaprasza do swojego samochodu,
 • tematy rozmów zaczynają dotyczyć pieniędzy, w tym pożyczki,
 • list jest niepoprawnie napisany po polsku,
 • pojawia się nagle wielkie uczucie, nowy znajomy dręczy pytaniami, nadmiernie przyspiesza tempo znajomości,
 • pojawia się nagła chęć spotkania i prośba o przesłanie pieniędzy na dojazd na randkę,
 • udziela wymijających odpowiedzi na konkretne pytania,
 • przekonuje do kompromisów niezgodnych z naszymi wartościami,
 • obwinia innych za własne problemy.

Odradzamy:

 • pożyczania pieniędzy osobie nowopoznanej w Internecie,
 • wchodzenie w jakiekolwiek układy czy spółki z osobą, którą się dopiero poznało,
 • tolerowanie wulgarnego języka, zbyt intymnych lub niewłaściwych pytań, narzucania tematów związanych z fantazjami seksualnymi,
 • zbyt szybki kontakt telefoniczny lub e-mailowy,
 • zbyt szybkie podawanie swojego nazwiska, numeru telefonu, miejsca pracy. Jeśli raz zdradzi się komuś swoje prywatne dane, nie można tego cofnąć.


Pierwsza rozmowa telefoniczna

Czas na rozmowę nastąpi, kiedy randki w sieci okażą się udane. Pierwsza rozmowa telefoniczna jest istotnym elementem wzajemnego poznania się. Pierwszy kontakt telefoniczny powinno nawiązać się w sposób bezpieczny z ogólnodostępnego telefonu lub upewnić się, że w Twoim telefonie domowym lub komórkowym zaznaczona jest opcja nie wyświetlania numeru. Zanim wymienicie się numerami telefonów, upewnij się, że przedyskutowaliście kwestie poszanowania własnej prywatności, a w przypadku, jeśli znajomość się zakończy, nie będziecie wykorzystywać numeru telefonu do kontynuowania tej znajomości. Zwyczajowo przyjęło się, że to mężczyzna oferuje numer kobiecie, pozostawiając jej decyzję o wykonaniu telefonu, ale jest to bardzo indywidualna kwestia.

Przed randką w realu

Zanim się spotkasz z osobą poznaną w sieci, wykonaj swój własny rekonesans. Nie ma serwisu, który wykonywałby 100% weryfikację danych użytkowników. Portale muszą polegać na uczciwości osób, które wypełniają formularze, szczególnie w kwestii daty urodzenia, stanu cywilnego, miejsca zamieszkania, zawodu, wykształcenia, a także innych ważnych danych. Przed spotkaniem warto więc zrobić swój własny wywiad. Zacznij od wrzucenia nazwiska tej osoby do dowolnej wyszukiwarki internetowej. Zanim umówisz się na randkę powinieneś też znać imię i nazwisko osoby, z którą się umawiasz, a najlepiej dodatkowo miejsce pracy lub zamieszkania. Zwróć uwagę na szczegóły, którymi dzieli się dana osoba, a jeśli znajdziesz cokolwiek, co nie będzie Ci pasowało, pójdź za swoją intuicją i zakończ tę znajomość. Ważne jest, byście przed spotkaniem wymienili  także zdjęcia. Jeżeli osoba przed spotkaniem odmawia pokazania Ci swojego zdjęcia, masz prawo nabrać podejrzeń. W takiej sytuacji odradzamy spotkanie.

Pamiętaj: jeśli idziesz na pierwszą randkę z kimś poznanym w Internecie, powinieneś o spotkaniu poinformować bliską Ci osobę – przekazać jej informację o tym, z kim się spotykasz oraz kiedy ponownie skontaktujesz się z osobą, której powierzasz informację o randce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>