Psychologia perswazji | kobietabezpieczna.pl

Psychologia perswazji

Ludzie nie lubią kiedy mówi się im co mają robić. Lubią myśleć, że każdy ważny pomysł jest ich własnym dziełem i że gdy przychodzi im do głowy jakaś wspaniała myśl, w całości należy właśnie do nich. Mistrz perswazji by być skutecznym będzie formułował  swoje wypowiedzi w taki sposób, by rozmówca nie mógł się z nim nie zgodzić, zwłaszcza jeśli idzie o sprawy ważne i kontrowersyjne.
…Nie poproszę Cię o rozważenie zmiany stanowiska, bo wiem, że sam chcesz podejmować decyzję dotyczące Twojej przyszłości…
…Mógłbym powiedzieć że popełniasz błąd, ale tego nie zrobię, bo mam pewność że sama do tego dojdziesz…

Tymczasem prawda to coś o czym dany człowiek jest całkowicie przekonany. Druga osoba ma pewność że mówisz prawdę, tylko wtedy gdy wierzysz w to samo co ona. Jeśli zgadzasz się z nią wtedy i Ty masz rację i mówisz prawdę. Prawda jako wzór językowy jest nie tylko świetnym hipnotycznym wzorcem wykorzystywanym w terapii; pozwala ona również skutecznie doprowadzić do sytuacji w której rozmówca zgadza się z tobą w dowolnej kwestii. Kluczem do tego wzoru jest spowodowanie żeby najpierw ktoś powiedział i pomyślał tak, tak, tak,.. a później zażądanie od niego tego na czym nam zależy.
Podatki są za wysokie. TAK!
Rośnie przestępczość. TAK!
Rząd marnuje nasze pieniądze. TAK!

A skoro TAK….
Zasługujesz na lepsze rzeczy w życiu. TAK!
Należy Ci się chwila wypoczynku. TAK!

A skoro TAK…
Kup wczasy w naszym biurze turystycznym…

Otrzymując odpowiedź tak, tak, tak,.. wyrażoną głośno lub tylko w duchu sprawiasz, że osoba którą chcesz przekonać otwiera się. Gdy osiągnie ów stan niezwykle trudno będzie jej powiedzieć „NIE” po zgodzeniu się z tak wieloma twoimi wypowiedziami  i przyznaniu ci racji.
To tylko jedna z wielu metod dochodzenia do wytyczonego celu. Chcąc skutecznie wpływać na zachowania innych warto opanować techniki wpływu i manipulacji.  Doskonałym specjalistą który od lat uczy skutecznego działania jest Kevin Hogan. W swojej książce Psychologia Perswazji prezentuje strategie i techniki wywierania wpływu na ludzi. Myślenie ukierunkowane na cel, style komunikowania, szybkie nawiązywanie kontaktu czy podstawowe techniki perswazyjne to tylko niektóre zagadnienia poruszone w jego książce.
„Psychologia perswazji” przedstawia najlepsze z możliwych narzędzi, strategii i technik perswazji. Wiedza zawarta w książce wykorzystywana jest przez polityków, prezesów stacji telewizyjnych oraz wielu spośród najbardziej wpływowych ludzi świata, a także przez wiodące koncerny na całym świecie. Posługują się nimi ludzie tworzący najszczęśliwsze związki małżeńskie, a także stojący u szczytu kariery. Opanowanie struktury perswazji sprawi, że będziesz w stanie przekonać niemal każdego do wszystkiego, co tylko nie wchodzi w konflikt z jego najgłębszymi przekonaniami. Czy przyda się także i Tobie..? Nie przekonasz się jeśli nie sięgniesz po tą lekturę i sama nie sprawdzisz..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>