Przjaciele Twojego dziecka | kobietabezpieczna.pl

Przjaciele Twojego dziecka

Przyjaciele-Twojego-dzieckaDzieci bardzo często wymyślają sobie przyjaciół i, według niektórych specjalistów rozwoju, jest to bardzo zdrowy objaw. Wyimaginowani przyjaciele to produkt żywej wyobraźni. Jedno z badań przeprowadzonych w USA pokazało, że 65% dzieci przed ukończeniem siódmego roku życia miało takiego wymyślonego przyjaciela. W Wielkiej Brytanii przeprowadzane są badania nad konsekwencjami rozwojowymi płynącymi z faktu posiadania wyimaginowanego towarzysza (IC- imaginary companion), ale już wiadomo, że dzieci z IC wyprzedzają intelektualnie swoich rówieśników, ponieważ posiadają umiejętność patrzenia na świat z pewnej perspektywy. Owa zależność zdaje się wypływać z faktu, że dzieci te angażują się w ogrom wymyślonych zabaw, co z kolei pozytywnie wpływa na kolejne etapy rozwoju.
W przypadku niektórych dzieci wymyślony przyjaciel pełni rolę swego rodzaju alter ego: na przykład nieśmiałe dziecko wymyśla sobie niesfornego kolegę, a maluch który jest pewny siebie i towarzyski wyobraża sobie siebie w towarzystwie kogoś nieśmiałego i potrzebującego opieki. Tajniki psychiki najmłodszych sterujące procesem przyjaźni należą do niezwykle istotnych, kształtujących całość relacji zewnętrznych. Bez wątpienia poznanie ich, pomoże w zrozumieniu dziecka i lepszej adaptacji do otoczenia. Z pomocą wszystkim, którzy chcą zgłębić tajniki dziecięcej przyjaźni przychodzi Hilary Pereira. Jej książka dostarczy Ci wielu pomysłów, dzięki którym – poprzez gry i zabawy – poprawisz umiejętności towarzyskie swojej latorośli i nauczysz ją samodzielności oraz odpowiedzialności. Dowiesz się także, jak odkryć i stymulować talenty rodzące się w tym małym człowieku; jak pomóc mu odzyskać utraconą wiarę w siebie i nauczyć rozwiązywania sytuacji konfliktowych, na które emocjonalnie nie jest jeszcze przygotowany.
RedS

Autor: Hilary Pereira
Tytuł: Przyjaciele Twojego dziecka
Seria: sensus
Wydawnictwo: HELION
Gliwice 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>