Pozostać przy zdrowych zmysłach | kobietabezpieczna.pl

Pozostać przy zdrowych zmysłach

pozostacprzyzdrzmy„Pozostać przy zdrowych zmysłach” to kolejna, doskonała pozycja wydana przez wydawnictwo Jacek Santorski & Co.

Problem szczególnie istotny - jak nie stracić głowy w stresie codziennego życia - podjęty  został przez Raj Persauda, znanego z kontrowersyjnej tezy o możliwości świadomego zapobiegania chorobie psychicznej.

Współczesny człowiek, stoi często na rozdrożu. Jak postąpić w określonej sytuacji? Co wybrać? Co powiedzieć? Dokąd zwrócić się o pomoc gdy przeczuwa zbliżające się dla swojej psychiki niebezpieczeństwo? Często pojawia się wręcz symboliczny wybór między kozetką psychoterapeuty a samodzielnym radzeniem sobie z kłopotami.

Autor podejmuje wiele problemów dotyczących ideału zdrowia psychicznego. Odpowiada na pytania jak i kiedy korzystać z pomocy specjalistów.

Mimo iż sam jest konsultantem z zakresu psychiatrii za podstawowe zalecenie uważa omijanie gabinetów psychologicznych, wiarę we własne siły i wewnętrzną siłę do pokonywania kolejnych porażek. Celem książki jest dobrze pojęta profilaktyka. Wiele przykładów zaczerpniętych z życia pacjentów, doskonałe analizy sytuacji i testy do samodzielnego rozwiązywania to tylko niektóre z bardzo wielu jej zalet. Lektura obowiązkowa dla wszystkich interesujących się psychologią i zdrowiem psychicznym. Należę do tych czytelniczek, które zostały przekonane licznymi przykładami  Raj Persauda, że procesy terapeutyczne przebiegają poza gabinetami psychologicznymi a rada i pomoc prawdziwego przyjaciela więcej może być warta od sesji zawodowca. Książkę z pewnością warto przeczytać i zastosować w praktyce.

Amicana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>