Pluszowy przyjaciel | kobietabezpieczna.pl

Pluszowy przyjaciel

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie wiadomo do kogo należy pomysł organizacji tego święta, ani co na to miliony pluszowych misiów. Pewne jest jednak, że przeciw takim obchodom nie mają nic ani dzieci, ani też ich ukochane pluszaki.

Maskotki pełnią rolę przyjaciół, powierników, pocieszycieli. Towarzyszą najmłodszym w najtrudniejszych chwilach ich życia. Dziesiątki akcji społecznych na świecie wykorzystuje symbol misia i samą maskotkę, jako prezent w sytuacjach najtrudniejszych. Wręczają je policjanci , ratownicy medyczni, i wolontariusze.  Misie pomagają koić smutki, tłumią złe emocje, dodają otuchy i odwagi. Dają ciepło i poczucie wewnętrznego bezpieczeństwa, którego potrzebują nie tylko najmłodsi.

Blisko 20% Polek w wieku 18 – 30 lat ma swojego  ulubionego misia.  Połowa z nich maskotkę otrzymała już w dzieciństwie i dba o nią do dziś.  Często mimo silnego zniszczenia , pluszowe misie przechowywane są przez wiele lat jako symbol najpiękniejszych chwil w życiu, oddania i miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>