Dieta Paryska | kobietabezpieczna.pl

Paryska dieta

paryska dieta pio zmPrzeczytam, przeczytam przeczytam, mruczałam sama do siebie mając przed nosem kolejną książkę poświęconą zdrowemu trybowi życia i temu jak w końcu chudnąć . W sumie wybór był prosty przeczytać kolejną pozycję o zdrowiu, odżywianiu, nawykach i celu jaki sobie trzeba postawić albo rzucić książkę w kąt sięgając po pro-zdrowotnego batonika muesli.
W końcu udało się podjąć słuszną decyzję. Czytam!I tak się zaczęło. Już wprowadzenie wydało mi się obiecujące …
Co roku pojawiają się niezliczone diety które obiecują cuda, jednak bolesna rzeczywistość wszystkich tych którzy próbują pozbyć się zbędnych kilogramów i wciąż ponoszą porażkę. Kiedy już raz zaczniesz się odchudzać , szanse że kiedykolwiek przestaniesz są znikome.  Pragnienie szybkiego zredukowania tuszy staje się obsesją : budząc myślisz o tym co zrobić by schudnąć i kładąc się spać marzysz ,że rano będziesz szczupła…

Marzyłam? Pewnie, że marzyłam chcąc w końcu zaimponować swojemu facetowi i koleżankom z pracy, które z pewnością zzieleniałyby z zazdrości.
Język książki okazał się wyjątkowo przyjazny a człowiek który ją pisał najwyraźniej wiedział co czuję bo już sam sposób pisania dodawał mi wiary w to co chcę zrobić i sukces który tak bardzo był mi potrzebny. Na kolejnych kartach znalazłam zestaw „paryskich wskazówek” na każdy dzień.
Ciesz się posiłkiem i od czasu do czasu zrób sobie przyjemność, spożywaj posiłki w regularnych odstępach czasu,  zrób sobie przerwę, niech posiłek będzie przyjemnością i zaangażuje Twoje zmysły, wróć do kuchni i gotuj w domu... Przyznam, że uzasadnienia okazały się równie słuszne co i same hasła.

Przygoda z lekturą potoczyła się dalej . Dziś pilnie realizuję przepisy zawarte w książce. Są pierwsze efekty. Jak będzie dalej nie wiem! Jedno jest pewne. Jak do tej pory jestem jej najgorętszą entuzjastką i polecam do przeczytania. A kto wie może i zastosowania w codziennym rytuale żywienia!
Autor: Jean-Michel Cohen

Tytuł: PARYSKA DIETA

Tytuł oryginału: The Parisian Diet

Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego  REBIS

JDS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>