Noworoczne postanowienia | kobietabezpieczna.pl

Noworoczne postanowienia

Przełom starego i nowego roku to doskonały moment na refleksje i podsumowania. Spoglądamy w przeszłość. Analizujemy plany i cele, które stawialiśmy sobie 12 miesięcy temu. Czy bilans zysków i strat jest pozytywny? Zyskaliśmy w tym roku czy straciliśmy?

Może zapomnieliśmy o czymś niezwykle ważnym albo na przekór wszystkim złym siłom dopłynęliśmy szczęśliwie do jakiegoś portu?
Jeśli zdarzyło się coś, co nas szczególnie uradowało i wzniosło na wyżyny, to co zrobić by trwało dalej? A może miniony rok nie należał do udanych? Czego zatem się w tym czasie nauczyliśmy? A nasze ambicje i plany życiowe – jak one wypadły w podsumowaniu?

Nowy Rok to nowe nadzieje, nowe plany, nowe cele. Dookoła nas być może nowi ludzie i nowe wyzwania. Ale czy warto rzucać się w wir kolejnych wyzwań, zanim nie nabierzemy dystansu do otaczającej nas „nowej” rzeczywistości?

Amerykański psycholog Patric Will, twierdzi, że najważniejsza jest harmonia wewnętrzna i połączenie jej ze stawianymi sobie celami. Jeśli plany wyznaczymy zbyt ambitnie, albo będziemy zbyt pochopnie angażować się w nowe działania, możemy przeoczyć najważniejsze elementy, bez których nigdy nie stworzymy harmonijnej i szczęśliwej całości. Wytyczając sobie ścieżki i snując plany na 2011 rok, warto oprzeć się na tych, którym możemy zaufać. Takie rozwiązanie daje duże szanse na prawdziwy sukces!

Chcesz wygrywać i odnosić prawdziwe sukcesy? Zgodnie z radą dawnych mistrzów, sięgnij teraz po kartkę i długopis. Zapisz wszystkie dobre rzeczy, które wydarzyły się w minionym roku. Zdarzenie po zdarzeniu. Sukces po sukcesie. Nie zapomnij nawet o tych najmniejszych! Obiecaj sobie, że będziesz o nich pamiętać i je pielęgnować.

Na kartce, zapisz też, w prostych słowach, to co chcesz osiągnąć w roku 2011.
Jeśli wystarczająco często będziesz patrzeć na swoje noworoczne notatki, osiąganie nowych celów okaże się łatwe!

Sięgaj po tą kartkę, ilekroć osiągniesz jakiś wyznaczony cel lub sukces. Czasem mały a czasem ogromny. Zapisuj sukces po sukcesie.
Miniony rok, niech będzie fundamentem budowania Twojej szczęśliwej drogi do przyszłości. Zacznij od dziś i bądź pewna, że do tych, którzy wierzą w sukces, szczęście zawsze się uśmiecha!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>