Niewierne żony | kobietabezpieczna.pl

Niewierne żony

We wszystkich czasach silne, władcze kobiety zagrażały mężczyznom. Dlatego panie musiały trzymać swoje skłonności na wodzy. W odróżnieniu od nich, feministki „trzeciej fali” otwarcie rywalizują ze sobą, swoimi matkami i mężczyznami. Jednocześnie wiele z nich pragnie rzeczy które zostały odrzucone przez feministki drugiej fali.

W przeciwieństwie do swoich matek, buntują się przeciwko podmiotowemu pojmowaniu seksualności, uważając ją za symbol swojej władzy. Współczesne feministki wykorzystują seksualność, jako potężny sposób  wyrażania indywidualnych potrzeb. Uważają się za aktywny podmiot własnych pragnień, odrzucają rolę biernego przedmiotu pożądania. Mogą nawet rywalizować ze sobą o względy mężczyzn. Młode żony zaliczane do feministek trzeciej fali, noszą makijaż, mają długie wypielęgnowane paznokcie, zakładają obcisłe wyzywające stroje, często odznaczają się także kłótliwym  usposobieniem. Feministki trzeciej fali narzekają, że ich matki były zbyt wścibskie, lub obojętne, zbyt oddane domowi lub karierze zawodowej, zbyt obecne lub nieobecne.

Młode matki chcą być oddane małżeństwu i dzieciom. Pragną bezpieczeństwa ale też namiętności i seksu. Kobiety od stuleci zdradzają swoich mężów i zapewne będą to czynić przez kolejne wieki. Jednak dopiero w ostatnich latach, zaczynają zanikać podwójne standardy moralne dla mężczyzn i kobiet, a  te ostatnie po latach męskiej dominacji uzyskują równe prawa w tym prawo do zdrady małżeńskiej.

Autorka książki Niewierne żony, szuka odpowiedzi na pytanie: co romans daje kobietom i jakie niesie zagrożenia. Unika sądów moralnych i ferowania wyroków. Za jej pośrednictwem, poznajemy prawdziwe zwierzenia kobiet, które uwikłały się w romans a teraz opowiadają psychoterapeutce o swoich przeżyciach. W książce nie da się znaleźć gotowych recept, niemniej zapoznanie się z historiami opowiedzianymi przez niewierne żony, pomoże niejednej z nas w rozwiązywaniu własnych problemów. Lektura książki będzie interesująca i pouczająca również dla mężczyzn, którzy się dowiedzą dlaczego kobiety nie dochowują wierności i co oni sami mogą zrobić, żeby ich to nie spotkało.
Amicana

niewiernezonyAutor: Frances Cohen-Praver
Tytuł: Niewierne żony – o kobietach które odważyły się zdradzić
Seria: psychologia na co dzień
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa:
Jacek santorski & Co Agencja Wydawnicza
Warszawa 2007

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>