Nie pal | kobietabezpieczna.pl

Nie pal

Rusza kolejna akcja walki z nałogiem nikotynowym, pod hasłem NIE PAL. Tym razem akcja internetowa. Jej celem, jest zachęcenie jak największej liczby palących nikotynę, do zerwania z nałogiem, a także pomoc i wsparcie dla podejmujących walkę z uzależnieniem od nikotyny (duchowe i psychologiczne).

Na całym świecie pali 1,3 mld ludzi. Eksperci szacują, że co roku ofiarą nałogu pada 5 mln. palaczy. Palenie zbiera bardziej śmiertelne żniwo niż alkohol, narkotyki, samobójstwa, morderstwa i AIDS razem wzięte.

Twórcy strony www.niepal.pl, udzielają cennych rad i wskazówek jak pozbyć się niechcianego nałogu. Jako pierwszy krok, potencjalny kuracjusz otrzymuje zalecenie oceny sytuacji
..”Dokładnie przeanalizuj swoje przyzwyczajenia. Policz wszystkie papierosy, które zapaliłbyś normalnie w ciągu 24 godzin. Poświęć dwa do trzech tygodni na analizę tego, kiedy i dlaczego „potrzebujesz” papierosów. Taka analiza przyzwyczajeń to dobry sposób przygotowania się do rzucenia palenia.”..

Udowodniono wielokrotnie w badaniach klinicznych, że palenie czynne i bierne szkodzi zdrowiu. Zatem jeśli jesteś palaczką bierną, bądź asertywna. Naucz się palącym w Twojej obecności mówić NIE! Jeśli sama sięgasz po papierosa, proponujemy kolejny rachunek sumienia może da się pozbyć nałogu?

RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>