Na rowery! | kobietabezpieczna.pl

Na rowery!

rowerKochaj swój rower nade wszystko! Dlaczego ? Bo schudniesz! Powolna jazda tylko przez godzinę to strata blisko 300 kcal. Sprint rowerowy to nawet 600 kcal na godzinę. Zważywszy, że ta forma zrzucania kalorii jest znacznie wygodniejsza od chodzenia po schodach czy biegania, można uznać, że rower jest genialnym wynalazkiem. Niezależnie od spalania kalorii, jazda na rowerze służy modelowaniu łydek i wyszczuplaniu ud. Dłuższy wysiłek podczas pedałowania jest idealny do spalania zapasów tłuszczu na udach i pośladkach. Praktycy twierdzą, że regularna jazda 3 razy w tygodniu, daje szansę zgubienia kilku centymetrów w obwodzie uda! Jednocześnie dobrze ułożona na pedale noga, daje szansę pięknego modelowania łydki. Jazda na rowerze wzmacnia mięsnie grzbietu i brzucha. Szczególnie zalecana jest jazda po nierównym terenie. Konieczność utrzymania kierownicy w rękach zmusza do wysiłku mięśnie grzbietu i rąk.

Prawidłowa postawa na rowerze to idealna szansa na wzmocnienie kręgosłupa. Lekko pochylony do przodu tułów, proste plecy, kolana zgięte pod kątem mniejszym od 90 stopni są podstawą o której nie można zapominać. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na ostre bóle w kręgosłupie szyjnym.

Jazda na rowerze służy Twojemu sercu. Rytmiczna praca nóg, zmusza serce do większego wysiłku jednocześnie pozwalając mu się uspokoić. Jazda na rowerze pomaga wałczyć z nadciśnieniem. Zmniejszeniu ulega zarówno ciśnienie skurczowe jak i rozkurczowe.

Tkanki zwiększają swoją wrażliwość na insulinę. Organizm potrzebuje jej mniej, a to oznacza, że możesz bez problemu przejąć kontrolę nad ewentualną cukrzycą.

Dotleniasz organizm. Podczas jazdy zwiększasz wentylację całego organizmu. Liczba uderzeń serca na minutę się zwiększa, a co za tym idzie szybciej krążąca w organizmie krew doprowadza do komórek większe ilości tlenu.

Rowerowe wycieczki w słoneczny dzień, to także świetna okazja do zażywania kąpieli słonecznych czyli poprawienia własnej cery.

Jeśli zdecydujesz się na jazdę na rowerze, czeka Cię także poprawa nastroju i okazja do pozbycia się stresów. Wycieczka za miasto to relaks i okazja do spędzenia czasu z bliskimi. To że chronisz środowisko naturalne i poprawiasz ogólną kondycję? To już zupełnie inna sprawa.

Zatem szkoda czasu, już w najbliższy weekend przygotuj swój rower i w drogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>