Na fali pierwszej pracy | kobietabezpieczna.pl

Na fali pierwszej pracy

PIP logo na faliKilkanaście godzin dziennie na zmywaku lub za barem w nadmorskim kurorcie, jak mówi właściciel – na próbę – kończy się niezwykle często wielkim rozczarowaniem.
Męcząca praca, mało komfortowe warunki pobytu i minimalna płaca lub co gorsza całkowity jej brak to już standard. Każdego roku młodzi ludzie wabieni ofertami możliwości wakacyjnego zarobku podejmują swoją pierwszą pracę. By nie okazała się syzyfową, nie przynoszącą korzyści, z odsieczą ruszyli specjaliści Państwowej Inspekcji Pracy.
pip 3

Tego lata Państwowa Inspekcja Pracy wyszła do młodzieży w nietypowy sposób, zabierając ze sobą do nadmorskich  gmin stacjonarne i mobilne punkty informacyjne, liczne publikacje oraz doświadczonych ekspertów z dziedziny prawa pracy.

pip 2W punktach informacyjnych dyżurują inspektorzy pracy, którzy pomagają młodym ludziom poznawać zagadnienia dotyczące przede wszystkim legalności zatrudnienia, wynagradzania za pracę, czasu pracy ale także zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy, zagrożeń zawodowych – w razie konieczności podejmują również interwencje.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie Państwowej Inspekcji Pracy www.pip.gov.pl oraz na stronie akcji www.nafalipierwszejpracy.pl
KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>