Moda na bieganie | kobietabezpieczna.pl

Moda na bieganie

bieganie 1

Tytuł: Bieganie nie tylko dla żółtodziobów
Tytuł oryginału: THE CIG TO RUNNING 3RD EDITION
Autor: BILL RODGERS
Nakładem: Dom Wydawniczy REBIS
Poznań 2013r.

Moda na bieganie zagościła w Polsce na dobre. Każdego dnia tysiące ludzi wkłada na siebie strój sportowy by zmierzyć się z własnymi słabościami, lenistwem a czasem i zdrowiem. Biegają.

Jedni dlatego że lubią, inni dlatego, że dostali takie zalecenie od lekarza, jeszcze inni by kształtować swoją wytrzymałość, zrzucać nadmierne kilogramy czy zrobić wrażenie na innych. Niezależnie od tego do jakiej grupy należysz możesz i Ty dołączyć do grona wielbicieli tego sportu. Jeśli nigdy wcześniej nie trenowałaś biegania i potrzebujesz fachowego wsparcia, z czystym sumieniem mogę polecić Ci świetną książkę, która ukazała się niedawno na polskim rynku staraniem Domu Wydawniczego REBIS. Autorem książki jest Bill Rodgers – legendarny biegacz amerykański, który wielokrotnie pokonywał trasy najbardziej prestiżowych maratonów na świecie. Wraz ze Scottem Douglasem znanym redaktorem sportowym, napisał podręcznik „Bieganie nie tylko dla żółtodziobów”. Książka zawiera zestaw porad jak dobrać strój do biegania, które buty będą najlepsze dla Twoich nóg, jaką stosować dietę. Dla bardziej wtajemniczonych znajdzie się też zestaw porad jak przygotować się do startowania w zawodach. Jeśli chcesz być dodatkowo zabezpieczona we wsparcie techniczne możesz skorzystać z rad autorów  i wybrać odpowiedni dla siebie model zegarka czy pulsometru.

Zdaniem autorów stawanie się biegaczem to proces podobny do gromadzenia pieniędzy na czas emerytury. Najlepiej zacząć skromnie, ale być konsekwentnym i dzięki temu rozbudować początkowy kapitał. Kondycję ciała poprawiać należy stopniowo, małymi krokami a nie wielkimi zrywami. Dlatego cykliczność jest bez wątpienia najważniejszym czynnikiem decydującym o tym czy osiągniesz swój mały-wielki sukces.

RedS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>