Miłość, sex i serce | kobietabezpieczna.pl

Miłość, sex i serce

miloscsexiserceMiłość sprawia, że serce bije szybciej i silniej dostarczając więcej krwi do powierzchni ciała, powodując lśnienie oczu i ładując sfery erogenne. W miłości człowiek dąży do bliskości i kontaktów w oczekiwaniu na przyjemność. Jeśli nie zaburza nic związku z obiektem miłości, taki popęd jest pełny, swobodny, a człowiek ma lekkie serce, czuje się wesoły .

Kiedy zostanie nawiązany kontakt powstaje uczucie przyjemności, zadowolenia i spokoju. Podniecenie opada, serce uspokaja się a człowieka przepełnia dobre samopoczucie. Ale co się dzieje gdy dążenie do nawiązania kontaktu z drugą osobą spotka się z odrzuceniem? Gdy ukochana osoba jest niedostępna lub gdy się ją na zawsze traci? Zamiast przyjemności odczuwamy ból, zamiast uczucia zaspokojenia doświadczamy pustki, zamiast spokoju i zadowolenia czujemy napięcie i rozproszenie.

Od kilkunastu lat wiadomo, że choroba wieńcowa serca i mogący pojawiać się w jej przebiegu zawał, należy do grupy schorzeń psychosomatycznych.  Dotyka ona często ludzi aktywnych, ambitnych, samokontrolujących się. Aleksander Lowen we współpracy z kardiologiem Stevenem Sinatrą  odnaleźli ogniwo łączące pełne stresu i napięcia życie z chorobą serca. Jest nim nieuświadomiony problem niedostatku miłości i poczucia własnej wartoci wyniesiony mierzadko z wczesnego dzieciństwa.

Książka autorstwa Alexandra Lowena z serii psychologia na co dzień zatytułowana „Miłość seks i serce. Czyli jak zadbać o zdrowie w codziennym stresie”, odkrywa tajemnice psychosomatycznych powiązań. Dzięki ukazaniu ich związku z postawą ciała, sposobem oddychania, dysponowania życiową energią, Stanowi niezastąpiony i oryginalny przewodnik zarówno dla pacjentów jak i lekarzy, szukających drogi do uzdrowienia serc.

Tytuł książki: „Miłość seks i serce.
Czyli jak zadbać o zdrowie w codziennym stresie”
Autor: Alexander Lowen
Książka ukazała się nakładem Agencji Wydawniczej
Jacek Santorski & Co. Sp. z oo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>