Maraton Fotograficzny - wielki finał | kobietabezpieczna.pl

Maraton Fotograficzny – wielki finał

maraton fot zm

Maraton Fotograficzny zakończony. Do udziału zgłosiło się ponad stu zawodników. Impreza trwała blisko 30 godzin bez przerwy.  Uczestnicy wykazali się ogromnym hartem ducha
i wytrwałością. Mimo doskonałej atmosfery czuć było napięcie i chęć rywalizacji. Co kilka godzin ogłaszano kolejny temat. Na pierwszy ogień poszedł obraz abstrakcyjny: Na wodzie, lądzie w powietrzu.  Z maraton TVP zmtym tematem zawodnicy uporali się dość gładko. Gorzej było z kolejnym: Na fali pierwszej pracy.  Partner maratonu Państwowa Inspekcja Pracy w ramach działań prewencyjnych realizowała w tym roku na polskim wybrzeżu kampanię profilaktyczną pod taką właśnie nazwą. Jako, że miejscem wydarzenia był Szczecin, kolejny temat brzmiał: Szczecin i…
Skojarzenia zawodników z miastem były rzeczywiście zaskakujące i niezwykle emocjonalne. Kiedy po wyczerpującym dniu (temperatura w cieniu przekraczała Maraton powitanie zm 235 stopni) zawodnicy chwilę po godzinie 22 pojawili się by otrzymać nowe zadanie, byli wyraźnie zadowoleni. Temat 4 brzmiał : The Tall Ships Races nocą. Tu rzeczywiście było co fotografować. Setki tysięcy ludzi podziwiających największe żaglowce świata, koncerty i pokazy fajerwerków były pożywką artystyczną nie lada.
Drugiego dnia maratonu o 6.30 rano wykończeni  nocnymi szaleństwami, zawodnicy otrzymali ostatni temat: Detal.  Uśmiechy na twarzach świadczyły o IMG_1280wdzięczności za mniej wymagające zadanie.
Kilka minut po godzinie 10 ostatni zawodnicy dotarli do Akademii Morskiej gdzie mieściło się Biuro Maratonu. Jeszcze tylko zrzucanie zdjęć na komputery i ulga. W końcu można odpocząć!
Dla tych którzy zostawili jeszcze trochę energii, organizatorzy  przygotowali  warsztaty stylizacji (prowadzone przez Marcina Rudiuka – Artmasters) warsztaty wizażu prowadzone przez Katarzynę Bogucką  oraz fotograficzne prowadzone przez fotografika i reżysera Witolda Dusińskiego.

Maratończycy i publiczność mogli obejrzeć także wystawy „Spojrzenie odśrodkowe” dra Zygmunta Niedźwiedzia, „Okiem  mrówki” Krzysztofa Berusa i The Tall Ships Races autorstwa reporterów Kuriera Szczecińskiego Ryszarda Pakiesera, Sławka Borka i Dariusza Gorajskiego.

wreczenia zmW czasie gdy jedni odpoczywali, inni w pocie czoła pracowali. Mowa o jury które w ciągu 5 godzin obejrzało kilkaset prac. Obrady zakończono wynikiem niemal jednogłośnym. Kategorię Na wodzie, lądzie i w powietrzu – wygrała Sylwia Juchniewicz

Na Fali Pierwszej Pracy -  Agnieszka Dudek

Szczecin I… Krystian Michalak

The Tall Ships Races  nocą – Konrad Puchalski

Detal- Krzysztof Karpiński
Zwycięzcy jak i wszyscy zawodnicy zasłużyli na wielkie gratulacje. Sprawili się świetnie wykonując zdjęcia czasem w arcytrudnych warunkach.

Gratulacje należą się także organizatorom i partnerom wśród których pojawili się  Państwowa Inspekcja Pracy, PŻM, Centrum Fotografii Cyfrowej, Telewizja Polska, Artmasters, Android i Photoshop Pro.

Z pewnością będziemy patronowali  kolejnym maratonom!

maraton szczecin i zm

PAU

I m-ce w kategorii Szczecin I…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>