Leczenie uzależnionego umysłu | kobietabezpieczna.pl

Leczenie uzależnionego umysłu

leczenieuzaleznionegoumysluDrzewko uzależnienia
wyrasta w moim umyśle.
Oplątuje mnie swymi korzeniami,
ilekroć wierzę, że świat jest
Planetą błyskotek obiecujących szczęście.

W tym świecie czuję się jak w pułapce,
otoczony głęboką fosą
wypełnioną mętnymi wodami samotności i rozpaczy.

Korzenie uzależnienia oplatają
i uciskają moje serce.
Spychają wspomnienie miłości w mrok.

Pozwól mi dzisiaj zrozumieć,
że jest we mnie spokojne miejsce.
Miejsce bezpieczne
gdzie schroniła się miłość wolna od niepokoju.

Dzisiaj jestem świadom miłości,
i ona rozświetla mrok uzależnienia.
Ja jestem światem miłości.
Dzisiaj skupię się na tym, by w ciszy wsłuchać się w prawdę o tym, kim jestem.

Wielu ludzi dostrzega prawdę o tym, że samotność i uzależnienie wzajemnie się uzupełniają a czasem nawzajem z siebie wypływają. Próbując unikać osamotnienia, wychodzimy na zewnątrz popadając w nałóg – uzależnienie. Im bardziej wychodzimy, tym bardziej jesteśmy w tym nałogu osamotnieni. Naszym największym grzechem, jest ciągłe spoglądanie za siebie nie zaś tam, gdzie tkwi źródło prawdziwej wolności – w głąb siebie.

Tymczasem skłonność do uzależnień, tkwi w nas równie mocno jak umiłowanie wolności. Większość ludzi jest mniej lub bardziej uzależniona od używek, od telewizji, od seksu, od rodziny, od pracy, od pozycji społecznej, wreszcie od obrazu własnej osoby.

Tragedią narkomanów i alkoholików jest to, że znaleźli się w niewoli substancji szczególnie destrukcyjnych dla ich zdrowia i społecznego funkcjonowania i tylko to ich odróżnia od maniaków pracy, palaczy tytoniu, czy osób przewrażliwionych na punkcie swojego ja. Jeżeli wziąć pod uwagę mechanizm uzależnienia, a nie jego przedmiot, to mało kto z nas jest prawdziwie wolny – oto główna teza książki „Leczenie uzależnionego umysłu”.

Dlatego może być ona pomocna nie tylko dla osób wychodzących z uzależnienia od leków, narkotyków i alkoholu… Książka ukazała się nakładem Agencji Wydawniczej Jacek Santorski & Co. I jest bez wątpienia strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Współczesny świat uzależnia nas od setek osób, zdarzeń i rzeczy. Często tak mocno, że nie potrafimy sobie z tym poradzić. Dlatego warto sięgnąć po tą lekturę. Choćby po to by w uzależnienie nie popaść…

RedS

Autor: Lee Jampolsky
Tytuł: Leczenie uzależnionego umysłu
Wydawca: Agencja Wydawnicza Jacek Santorski & Co
Tytuł oryginału: Healing The Addictive Mind.
Warszawa 2008.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>