Kuchnia wegetariańska | kobietabezpieczna.pl

Kuchnia wegetariańska

kuchniawegetPodstawową zasadą kuchni wegetariańskiej jest spożywanie produktów w stanie zachowującym maksymalną ilość wartości odżywczych.
Większość warzyw i owoców zaleca się spożywać na surowo bez gotowania, duszenia i smażenia. „Przeciętnej” gospodyni domowej, takie podejście może zrujnować całkowicie wyobrażenie o kuchni i odżywianiu. Z pomocą tym, którzy jednak są przekonani że warto, przychodzi Marek Łebkowski, autor książki „Kuchnia wegetariańska”.

Książka adresowana jest do wszystkich, którzy chcą zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe i zadbać o swój układ trawienny. Decyzja o zostaniu wegetarianką nie przychodzi jednak z dnia na dzień i nie powinna być wdrażana nagle. Nie powinno się gwałtownie rezygnować ze swoich przyzwyczajeń i upodobań kulinarnych!

Stopniowo wprowadzane zmiany, lepiej służą organizmowi i dają efekty długofalowe. Zacząć można od poprzedzania posiłków surówkami warzywnymi, zwiększania ilości warzyw w naszej codziennej diecie, zastępowania produktów oczyszczonych, produktami pełnowartościowymi np. białą mąkę- mąką razową, cukier biały – brązowym, etc.

Kolejny krok to wprowadzenie do pożywienia kiełków i otrębów, zastępowanie słodyczy miodem i suszonymi owocami. W końcu ograniczenie ilości mięsa i zastąpienie go warzywami strączkowymi.

Wegetarianizm to sposób odżywiania, z którego wyłączone są całkowicie mięso, ryby i drób. Tradycyjna kuchnia wegetariańska bazuje na  produktach nabiałowych i roślinnych.

W swojej książce autor przedstawia kompendium wiedzy o przyprawach, ekstraktach, cukrach, miodach, serach, sałatach,… Znajduje się w niej również kilkadziesiąt przepisów na rewelacyjne potrawy wegetariańskie. Wszystkim, którzy chcą być prawdziwymi wegetarianami lub tylko „wegetarianami od święta”, publikację polecamy, jako kopalnię pomysłów, na smaczne i pożywne dania doskonale prezentujące się na stole.

Książka ukazałą się nakładem Wydawnictwa: Prószyński i S-ka.
Tytuł książki: Kuchnia wegetariańska
Autor: Marek Łebkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>