Kody młodości | kobietabezpieczna.pl

Kody młodości

Kiedy mając lat czterdzieści pojedziesz na spotkanie absolwentów swojej szkoły podstawowej, z pewnością czeka Cię spore zaskoczenie. Spotkasz sporo ludzi których znasz doskonale ale i takich których nie będziesz mógł sobie przypomnieć. Skąd się wzięły osoby które w ogóle nie pasują do Twoich szkolnych wspomnień? W krajach wysoko rozwiniętych cywilizacyjnie zróżnicowanie wieku mierzonego w latach i wieku biologicznego może sięgać nawet kilkunastu lat. Różne style życia, różny stopień zamożności, niewłaściwa dieta i brak właściwej troski o zdrowie może oznaczać zlekceważenie zegara biologicznego i szybsze starzenie się.

Wśród metrykalnych czterdziestolatków spotkać więc możesz biologicznych trzydziesto i pięćdziesięciolatków. Co zrobić by pozostawać zawsze w tej młodszej kategorii? Odpowiedź choć niejednoznaczna wcale nie należy do skomplikowanych. Na początek warto porównać swój własny wiek biologiczny i metrykalny oraz fachowo ocenić swój własny stan zdrowia. Drugie zadanie jakie Cię czeka polega na uświadomieniu sobie kilku prostych faktów. Podstawowy to taki, że cywilizacja postarza. Naukowcy zauważyli, że  rozluźnienie naturalnych więzów ze środowiskiem w którym żyjemy zwiększa ryzyko przedwczesnej starości. Ponadto tryb życia , dieta i aktywność fizyczna nie mogą być dziełem przypadku ani modą. Poznając potrzeby i reakcje swojego organizmu łatwiej ustalisz co jest mu potrzebne. Dostosujesz swoją aktywność do aktualnego stanu organizmu. Licz się z tym, że w niektórych działaniach aktywność trzeba będzie ograniczyć w innych stopniowo rozwijać. Starzenie się to konkretne zmiany jakim z upływem czasu podlega organizm człowieka.

To jak się czujesz i wyglądasz oraz jak bardzo jesteś sprawny, zależy przede wszystkim od parametrów według których przebiegają procesy życiowe w komórkach i tkankach. Zmiany zachodzące z wiekiem mają kilka cech charakterystycznych:

  •  następuje stopniowe zwolnienie tempa przemiany  materii
  • zmniejsza się zawartość wody w tkankach
  • pogarsza się napięcie i sprężystość tkanek
  • obniża się ogólny poziom białek, hemoglobiny, enzymów i witamin
  • wrasta stężenie glukozy i cholesterolu we krwi
  • rozwijają się zmiany narządowe – miażdżyca tętnic, zanik gruczołów, różnego rodzaju zwyrodnienia

 

kodySprawy pozostawione swojemu biegowi nie będą zmierzały w dobrym kierunku dlatego warto poznać kilka sekretów jak być młodym i zdrowym a dzięki temu bogatym. Jeśli gotowa jesteś do tej lektury zapraszam do przeczytania świetnej książki autorstwa Marka Bardadyna „Kody młodości”.
Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego REBIS.

Kody młodości  -  lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce żyć zdrowo, wyglądać młodo i cieszyć się pełnią życia aż do późnej starości.

Kody młodości to książka o tym, jak się odżywiać, jak ćwiczyć i w ogóle jak żyć, by zachować zdrowie i młodzieńczy wygląd, a nawet cofnąć swój zegar biologiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>