Jak przeżyć każde szkolenie | kobietabezpieczna.pl

Jak przeżyć każde szkolenie

jakprzezycszkolenieSzkolenia nie są do zabawy i nuda jest rzeczą normalną, a nawet pożądaną. Nuda tworzy korzystny klimat do refleksji nad kondycją własną i organizacji. Poza tym nie należy jej zabijać, zawłaszcza fantazjami erotycznymi czy opowiadaniem koledze o nędzy umysłowej i moralnej kierownika. W końcu od nudy jeszcze nikt nie umarł. Bywają rzeczywiście ciekawe szkolenia, przypominające swoim klimatem „Ulicę Sezamkową” albo „Muppety”, ale są one raczej szkodliwe. Pracownicy mogą potem zachowywać się w miejscu pracy tak, jak na szkoleniu, to znaczy spontanicznie i kreatywnie, a wtedy kłopoty murowane.

Czytając taki opis rzeczywistości szkoleniowej, można zacząć się zastanawiać nad ideologią kształcenia i korzyściami z niego płynącymi. Nie zmienia to w żadnym wypadku faktu, że uczyć się jednak trzeba i to najlepiej korzystając z dobrych szkoleń! Co to jest właściwie  szkolenie? Zdaniem autorów przewodnika „Jak przeżyć każde szkolenie” to taka skrócona forma studiowania, w trakcie którego kładzie się nacisk na praktyczne umiejętności.

Podstawową zaletą szkoleń, jest dostarczanie dużej ilości informacji zwrotnych poprzez scenki z kamerą, testy… Szkolenia w zależności od potrzeb HR mogą przybierać różne kształty i formy, mogą odbywać się w różnych miejscach i mieć różne cele. Generalnie zdobywszy wiedzę na temat podziału na twarde, miękkie czy totalne czytelnik może zagłębić dalej w lekturę, zwiększając swój stan wiedzy z zakresu technik negocjacji z trenerem, sposobu uzyskiwania największej ilości piwa w trakcie przerw, sposobu zawieszania głowy prowadzącego szkolenie nad kominkiem i wielu innych przydatnych w szkoleniowym świecie elementów.

Czytałem wiele książek z zakresu szkoleń, trenerskich podręczników, sposobów intrygowania członków szkolenia, ale z taką książką spotykam się po raz pierwszy. Wszystkie panie, które z racji swoich zawodowych obowiązków muszą uczestniczyć w szkoleniach, lekturę tą powinny przeczytać! Z pewnością będzie źródłem cennej wiedzy… jak przetrwać każde szkolenie.

Tytuł książki: Jak przeżyć każde szkolenie – praktyczny przewodnik dla uczestników szkoleń.
Autorzy: Marek Warecki, Wojciech Warecki
Wydawnictwo:  HELION
Seria: Exclusive
Rok wydania : 2006

RedS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>