Francuski Paulo Coelho | kobietabezpieczna.pl

Francuski Paulo Coelho

plateksnieguFrancuski pisarz Maxence Fermine jest autorem siedmiu powieści i kilku tomów opowiadań.

Jednym z jego dzieł jest zmysłowa i piękna opowieść o kraju kwitnącej wiśni, ośnieżonych stokach Fuji, gdzie słowo może być motylem, mienić się wszelkimi kolorami tęczy i zawierać w sobie milion znaczeń. To cudowny sen, który staje się życiem.

Yuko powinien wybrać drogę mnicha albo wojownika, ale wbrew powszechnym oczekiwaniom, zostaje poetą. I pisze wiersze o śniegu. Ale, by osiągnąć mistrzostwo w poezji, musi wpierw wspiąć się na wyżyny malarstwa, muzyki, kaligrafii. I w końcu miłości.

Wyrusza w góry, by tam pośród ośnieżonych szczytów odnaleźć inspirację. To jego podróż ku oświeceniu. By stać się mistrzem, musi nauczyć się sięgać poza śnieg i biel, tak cichą i czystą, dalej, wciąż dalej, by odkryć pulsujące życiem i zmysłowością barwy, które maluje miłość. Czym byłby gdyby nie kochał? Co miałby do powiedzenie? Czy jego sztuka nie byłaby pusta?

Za sprawą swojego niewidomego mistrza Soseki i linoskoczki o imieniu Śnieg, poznaje granice sztuki, odkrywa jak łatwo jest zakłócić wewnętrzna równowagę. Ale, ostatecznie, znajduje swoją drogą, gdy miłość otwiera jego serce. I miłość staje się życiem. A poezja jest jej najczystszym ucieleśnieniem.

Yuko Akita miał dwie pasje.
Haiku.
I śnieg. 

Płatek Śniegu to piękna, poetycka opowieść, zwiewna, delikatna i czysta jak śnieg. Międzynarodowy bestseller – we Francji sprzedano ponad 40 000 egzemplarzy.

Jak w wierszu oddać istotę czegoś tak ulotnego jak śnieg?
Jak opisać istotę tej przepięknej formy istniejącej przez moment na granicy niezmierzonych przestrzeni wody i powietrza? jak namalowac absolutną biel śniegu?
Dlaczego warto przeżyć życie, ryzykując śmiertelny upadek z wysoko rozpiętej liny?
Czyżby nasze ludzkie istnienie nie różniło sie niczym od losu płątka śniegu?
Co zrobić? Jak się przebić do życia?
Jak być prawdziwie wolnym?

RedS

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa: Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza

Autor: Maxence Fermine
Tytuł: Płatek Śniegu
Tytuł oryginału: NEIGE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>