Facebook zaprasza na rozgrywki w CliniCity | kobietabezpieczna.pl

Facebook zaprasza na rozgrywki w CliniCity

Fundacja ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową” której celem jest zebranie funduszy na budowę kliniki „Przylądek Nadziei”, po pierwszym w Polsce projekcie budowania ,,Wirtualnej Kliniki” wprowadza kolejną nowatorską akcję w Internecie. CliniCity to pierwsza na świecie gra łącząca charytatywność z zabawą opartą o największy serwis społecznościowy – Facebook.

Wrocławska Fundacja 11. lutego uruchomiła pierwszą na świecie grę charytatywną “CliniCity” dostępną dla wszystkich osób zarejestrowanych na portalu społecznościowym Facebook. Wchodząc do świata tej gry przyczyniamy się do powstania nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Zasady gry są proste: uczestnicy gry codziennie otrzymują 8 wirtualnych godzin, które mogą dowolnie przeznaczyć na wykonanie poszczególnych zadań i czynności. Zaskutkują one powstaniem czegoś nowego, nie tylko w wirtualnym świecie. Można budować miasto, uprawiać ogródek, karmić zwierzęta … każdy znajdzie coś dla siebie. Po zakończeniu „pracy” zebrane punkty mogą być np. zamieniane na narzędzia zakupione w wirtualnym sklepie. Kiedy zadanie zostanie wykonane, gra poinformuje o tym ile pieniędzy sponsor przekaże na rzecz budowania prawdziwej kliniki ,,Przylądek Nadziei”. Dla najbardziej aktywnych i skutecznych uczestników przewidziane są też nagrody rzeczowe ufundowane przez darczyńców fundacji.

Wraz z ludźmi, którzy pomogli nam stworzyć tę grę udowadniamy, że wspieranie najbardziej potrzebujących może być po prostu świetną zabawą. Tworzymy rewolucyjny sposób dobroczynności – mówi Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”. Facebook jest portalem społecznościowym, na którym wielu z nas ma swój profil. Przed komputerem spędzamy naprawdę dużo czasu, postanowiliśmy więc przekuć wirtualną aktywność użytkowników Internetu na realne wsparcie, materialną pomoc. Zaledwie chwila rozrywki dziennie może nieść prawdziwą pomoc podopiecznym fundacji.

Fundacja od 20 lat stara się pomagać małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Obecnie priorytetowym celem działalności fundacji jest pozyskanie funduszy na realizację największego w Polsce społecznego projektu budowy nowej siedziby kliniki dla dzieci chorych na nowotwory. Szacunkowe koszty budowy nowej siedziby szpitala, który docelowo powstać ma na terenie Wrocławskiego Parku Medycznego przy ulicy Borowskiej to 60 mln złotych. Do tej pory dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać kilka milionów, jednak chore dzieci nie mogą długo czekać. Wrocławska klinika to najlepsza placówka w Polsce, wykonująca ponad połowę wszystkich przeszczepów szpiku. Prowadzona przez wybitnych specjalistów z prof. Alicją Chybicką na czele, ma rekordowo wysoki odsetek całkowitych wyleczeń. Lekarze robią wszystko, aby pomimo fatalnych warunków panujących w szpitalu zapewniać dzieciom maksymalnie wysoki poziom leczenia i opieki. A nie jest to proste. Przedwojenny, rozsypujący się budynek, brak wentylacji czy ciasne pomieszczenia nie spełniające unijnych standardów oraz bezpośrednie sąsiedztwo czynnego cmentarza nie sprzyjają rekonwalescencji.

Podopiecznym fundacji można pomóc na wiele sposobów: przekazując 1% podatku dochodowego, wysyłając smsa o treści „Nadzieja” na numer 72 165 za jedyne 2 zł + vat, lub wchodząc na stronę wirtualnej kliniki (http://wirtualna-klinika.pl), a teraz także wygrywając nagrody i tworząc CliniCity na  Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>