Ewolucja pożądania | kobietabezpieczna.pl

Ewolucja pożądania

ewolucjapozadaniaDlaczego ludzie łączą się w pary?
Czego pragną kobiety?
Czy mężczyźni chcą tego samego?
Dlaczego ludzie miewają romanse?
Czy przyjaźń między kobietą a mężczyzną w ogóle jest możliwa?

To pytania, na które w swojej książce próbuje odpowiedzieć Dawid M.Buss. Autor jest profesorem psychologii na Uniwersytecie w Austin w Teksasie, przez wiele lat wykładał w Harwardzie. Napisał między innymi książki „Psychologia ewolucyjna” oraz „Zazdrość – niebezpieczna namiętność”.

W ciekawy i jednocześnie bardzo dostępny dla czytelnika sposób, opisuje powody kojarzenia się ludzi w pary. Począwszy od ewolucyjnych korzeni, po strategie seksualne i konflikty związane z płciami. Podsuwa pomysły na gotowe rozwiązania.  W intrygujący sposób opisuje techniki przyciągania partnera, sposoby wysyłania sygnałów seksualnych a także techniki oceny urody czy wreszcie ukrytą stronę przelotnego seksu dostrzeganą przez kobiety.

Lektura intrygująca, rzucająca spore światło na działanie czynników, które inni psychologowie nazwać by mogli prostymi automatyzmami. Kiedy ukazało się pierwsze wydanie książki autor spotkał się z bardzo różnymi opiniami. Często pojawiały się głosy, że treść, która znalazła się w tej książce nie powinna w ogóle ujrzeć światłą dziennego. Czy tak jest rzeczywiście? Warto przekonać się i osobiście sprawdzić zgłębiając lekturę.

Książka ukazała się nakładem GWP.
Autor Dawid M. Buss
Tytuł: Ewolucja pożądania
Tytuł oryginału: Evolution of Desie, revised edition.

RedS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>